Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
grupa azoty
10.01.2014 06:30

Grupa Azoty podpisała kontrakty na 910 mln złotych

Umowy zostały zawarte z grupą Pfleiderer Grajewo S.A. Dotyczą dostaw mocznika, stanowiącego jeden z podstawowych surowców do produkcji aminowych żywic klejowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Grupa Azoty)
prezes Grupy Azoty, Paweł Jarczewski

Umowy zostały zawarte z grupą Pfleiderer Grajewo S.A. Dotyczą dostaw mocznika, stanowiącego jeden z podstawowych surowców do produkcji aminowych żywic klejowych, które są wykorzystywane w przemyśle przetwórstwa drewna.

Umowy podpisane pomiędzy grupą Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A., grupą Azoty Zakłady Azotowe Puławy S.A. a kędzierzyńską spółką Silekol Sp. z o.o. należącą do grupy Pfleiderer Grajewo S.A. zostały zawarte na okres 5 lat. Regulują warunki handlowe pomiędzy stronami do 2018 roku, z możliwością przedłużenia współpracy. Łączna szacunkowa wartość zawartych wczoraj umów wynosi 910 mln zł, z czego blisko 700 mln złotych stanowi kontrakt kędzierzyńskich Spółek.

_ - Długofalowa współpraca pozwoli obu stronom na stabilny rozwój biznesowy. W przypadku Silekol Sp. z o.o. wpłynie korzystnie na działania całej grupy Pfleiderer Grajewo S.A.oraz Pfleiderer w Europie, gdyż żywice produkowane w Kędzierzynie Koźlu szeroko wykorzystujemy w produkcji materiałów drewnopochodnych - _powiedział Wojciech Gątkiewicz, prezes zarządu grupy Pfleiderer Grajewo S.A.

Paweł Jarczewski, prezes grupy Azoty S.A., dodał, że zawarta umowa świetnie pokazuje, jak rozwojowym produktem jest mocznik, który jest nie tylko podstawowym nawozem azotowym ale znajduje też zastosowanie w wielu innych, często nowych gałęziach przemysłu.

_ - Przemysł drewnopochodny związany z branżą meblarską i budowlaną świetnie prosperuje w Polsce stanowiąc jeden w ważniejszych elementów krajowego eksportu. Cieszymy się, że nasze decyzje sprzed lat dotyczące zwiększenia zdolności produkcyjnych mocznika oraz jego dalszego przetwórstwa w kierunku melaminy były trafione i są one teraz podstawą do rozwoju kolejnych gałęzi przemysłu - _ mówi Paweł Jarczewski.

Zobacz, jak grupa Azoty radzi sobie na GPW (notowania z ostatnich trzech miesięcy)

W ciągu trzech kwartałów 2013 roku grupa Azoty zanotowała sprzedaż na poziomie prawie 7,5 miliardów złotych. To o jedną trzecią więcej niż przed rokiem. Z tego na czysto udało się grupie zarobić 770 milionów złotych. Przepływy pieniężne netto z działalności inwestycyjnej w tym czasie były na poziomie 573 milionów.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: grupa azoty, azoty, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz