Notowania

att
27.02.2014 11:55

Grupa Azoty szacuje zysk na poziomie 713 milionów złotych

Spółka podała, że wyniki podlegają aktualnie weryfikacji przez biegłego rewidenta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Grupa Azoty)

Grupa Azoty szacuje, że jej skonsolidowany zysk netto w 2013 roku wyniósł 713 mln zł, zysk operacyjny 702 mln zł, a przychody 9,82 miliarda złotych - podała spółka w komunikacie.

Na zdjęciu Paweł Jarczewski, prezes Grupy Azoty

Spółka podała, że wyniki podlegają aktualnie weryfikacji przez biegłego rewidenta. Grupa przedstawi wyniki za 2013 rok 21 marca.

Dziś raport za pierwsze półrocze 2013/2014 przedstawiły Zakłady Azotowe Puławy z Grupy Azoty. Reakcja rynku na dzisiejsze dane jest lekko negatywna. W ocenie Łukasza Prokopiuka, analityka DM IDMSA w rozmowie z PAP, trzeba poczekać na końcowe raporty.

Notowania Grupy Azoty od początku roku

_ - Grupy Azoty podała, że roczny wynik operacyjny wyniósł 702 mln zł, co implikuje kwartalną stratę EBIT w wysokości 78 mln zł i to jest mniej więcej zgodne z naszymi oczekiwaniami 72 mln zł straty, ale jest to zdecydowanie słabiej od konsensusu rynkowego na poziomie 20 mln zł straty EBIT. Nie wiadomo jednak, co się kryje za tymi cyframi, ile będzie one-offów - _ powiedział PAP Prokopiuk.

Z kolei Tomasz Kasowicz, analityk DM BZ WBK stwierdził dla PAP, że s_ zacunkowe wyniki Grupy Azoty są mniej więcej zgodne z oczekiwaniami, są zniekształcone przez goodwill powstały na przejęciu Puław. Po oczyszczeniu wyniki nie wnoszą dużo. Już są zdyskontowane. _

_ - Rynek skupia się na EBITDA za 2014 rok. Pytanie o ile gorsze będą wyniki rdr w pierwszym kwartale. Moim zdaniem to jest to na co teraz patrzą inwestorzy. Jeśli spółka pokaże jedynie lekko słabszy wynik rdr, to daje nadzieję na lepszy 2014 rok, bo to determinuje jakie będą wyniki całoroczne - _ dodał Kasowicz.

Tagi: att, zap, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz