Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Grupa Azoty zainwestuje w tym roku do 800 milionów

0
Podziel się:

Planowane inwestycję będą dotyczyły m.in. obszaru produkcji amoniaku.

Grupa Azoty zainwestuje w tym roku do 800 milionów
(Grupa Azoty)

Grupa Azoty zainwestuje w 2014 roku 700-800 mln zł. Planowane inwestycję będą dotyczyły m.in. obszaru produkcji amoniaku - poinformował na konferencji prezes spółki Paweł Jarczewski.

_ - Grupa Azoty zainwestuje w tym roku 700-800 mln zł. Chodzi o zadania ulepszeniowe prowadzące do poprawy efektywności instalacji, zwiększenia rentowności i poprawy wyników _ - powiedział Jarczewski.

Dodał, że inwestycje zostaną przeprowadzone m.in. w obszarze produkcji amoniaku. Grupa jest w trakcie opracowywania wieloletniego planu inwestycyjnego.

_ - Prace w tym zakresie będą trwały jeszcze kilka tygodni. Chodzi o sprecyzowanie najważniejszych zadań i wyznaczenie czasu, w którym będą one realizowane _ - powiedział prezes.

Dodał, że spółka ma stosunkowo niskie zadłużenie, dlatego jej możliwości inwestycyjne są spore. _ Mamy też dobrą pozycję gotówkową _ - powiedział Jarczewski.

Prezes ocenił, że ewentualne zwiększanie długu byłoby możliwe przy _ większych tematach akwizycyjnych _.

Zapytany o współpracę z PGNiG, odpowiedział, że Grupa Azoty jest zainteresowana integracją surowcową, przy czym szczególnie ważny dla grupy jest dostęp do gazu ziemnego.

_ - Został powołany nowy zarząd PGNiG. Będziemy w tym roku rozmawiać na temat współpracy i próbować wypracować wizję wspólnych działań _ - powiedział.

Kilka dni temu prezes zapowiadał w mediach, że spółka śledzi projekty poszukiwawcze realizowane przez PGNiG na świecie. Zapowiadał, że firma mogłaby włączyć się do takiego przedsięwzięcia na etapie wydobycia i odbierać gaz np. w postaci skroplonej do swoich zakładów, w grę wchodziłaby też budowa obok takiego źródła gazu własnej wytwórni amoniaku.

Jarczewski poinformował dziennikarzy, że grupa kupuje już 30 proc. gazu zużywanego przy produkcji nawozów poza systemem.

_ - To naturalna rzecz w grupie, procesy dywersyfikacyjne, jeśli chodzi o dostawy gazu, prowadzimy od lat _ - powiedział.

business news
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)