Notowania

dss
16.08.2013 11:20

Grupa DSS dostarczy kruszywa na budowę A1

Odbiorcą jest Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia S.A., wchodząca w skład konsorcjum odpowiedzialnego za dokończenie budowy 64 kilometrów autostrady.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe)
Mariusz Roman

_ Pomimo okresu wakacyjnego pracujemy pełną parą. Po spływających do nas zamówieniach widać wyraźnie, że zaległości w inwestycjach, spowodowane bardzo długim okresem zimowym, są stopniowo nadrabiane _ - przekonuje Mariusz Roman, prezes DSS.

Wartość kontraktu to aż 25,3 mln zł. Odbiorcą jest Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia S.A., wchodząca w skład konsorcjum odpowiedzialnego za dokończenie budowy 64 kilometrów autostrady. Zgodnie z umową całość dostaw zostanie zrealizowana jeszcze w tym roku.

- _ Fakt, że po raz kolejny kruszywo z DSS i KKSM trafi na istotną dla całej Polski budowę, nie tylko potwierdza jakość produkowanych przez nas materiałów, ale jest również bardzo prestiżowy dla Grupy _ – dodaje Maksymilian Kostrzewa, prezes KKSM oraz członek Zarządu DSS.

Jest to już kolejna znacząca umowa zawarta przez spółki z Grupy DSS w ostatnim okresie – wcześniej informowała ona m.in. o kontraktach na dostawę kruszyw dla Polimeksu-Mostostal i Dragados - Pol-Aqua, o wartości 16 milionów zł.

Wartość akcji spółki w ostatnim czasie mocno wzrosła. Reputacja firmy została jednak mocno nadszarpnięta po złożeniu wniosku o upadłość w kwietniu 2012 roku. Spółka utraciła płynność finansową w wyniku zaangażowania w nierentowny projekt budowy autostrady A2.

Po pierwszym kwartale 2013 roku DSS zanotował 6,7 miliona złotych straty na działalności operacyjnej. Strata netto wyniosła ponad 27 milionów złotych. Widać, że spółka nadal nie znajduje się w rewelacyjnej sytuacji finansowej, aczkolwiek pozyskanie intratnych kontraktów z pewnością przyczyni się do jej poprawy.

Notowania akcji DSS za ostanie 12 miesięcy

Dolnośląskie Surowce Skalne to jeden z największych krajowych producentów kruszyw łamanych. Jest dostawcą betonu wyprodukowanego na bazie kruszyw z własnych kopalni oraz mas mineralno-asfaltowych. Firma zajmuje się eksploatacją czterech złóż, a produkcja kruszyw prowadzona jest w zakładach przetwórczych o zdolności wytwórczej 10 milionów ton rocznie.

Czytaj więcej w Money.pl
Nowak zapowiedział przetarg na obwodnicę Obwodnica Nysy jest jedną z 11, które znalazły się w specjalnym załączniku do projektu uchwały Rady Ministrów.
DSS ma szansę na sprzedaż spółki w Mongolii Dolnośląskie Surowce Skalne rozpoczęły negocjacje z zagranicznym podmiotem ws. inwestycji w mongolską spółkę zależną, Ektu Co. Ltd lub nabycia części jej udziałów.
Tagi: dss, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm, gospodarka polska, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz