Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dss
13.06.2013 14:30

Grupa DSS podpisała kontrakt na dostawę kruszywa

Po I kwartale 2013 r. skonsolidowane przychody DSS ze sprzedaży wyniosły 12,5 mln zł. Grupa odnotowała w pierwszych trzech miesiącach roku stratę na poziomie operacyjnym (6,7 mln zł) oraz netto (27,6 mln zł).

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe)

*Grupa DSS, kierowana przez Mariusza Romana, dostarczy grupie Polimex-Mostostal kruszywa o wartości 12,3 mln złotych brutto. Zamówienia obejmują dostawy z należących do Grupy Kieleckich Kopalni Surowców Mineralnych oraz z kopalni w Piławie Górnej. *

Po umowach z drugiej połowy maja na dostarczanie kruszyw na budowę S8 dla Pol-Aqua i Dragados, to kolejny kontrakt, który udało się pozyskać Grupie DSS. – _ Pracujemy na pełnych obrotach. Zamówienia od naszych odbiorców, nie tylko tych dużych, ale też średnich i małych, niemal w całości pokrywają bieżącą produkcję _ – mówi Mariusz Roman, prezes zarządu DSS. I dodaje, że w maju sprzedaż kruszyw była blisko dwa razy wyższa niż w kwietniu oraz aż czterokrotnie wyższa niż średniomiesięcznie w okresie styczeń-marzec.

– _ Gdy ponad rok temu dołączyłem do władz spółki, początkowo jako członek rady nadzorczej a potem zarządu, mimo bardzo trudnej sytuacji firmy i Grupy byłem pewny, że DSS ma duże możliwości i będzie w stanie generować gotówkę niezbędną do obsługi przyszłego układu, a następnie normalnego funkcjonowania. Jak widać dostrzegają to też inwestorzy, o czym świadczyć może rosnący kurs akcji DSS _ – mówi Rafał Abratański członek zarządu DSS.

Notowania spółki w minionym miesiącu:

Po I kwartale 2013 r. skonsolidowane przychody DSS ze sprzedaży wyniosły 12,5 mln zł. Grupa odnotowała w pierwszych trzech miesiącach roku stratę na poziomie operacyjnym (6,7 mln zł) oraz netto (27,6 mln zł). Główną przyczyną straty netto były wysokie koszty finansowe – wynoszące łącznie 21 mln zł.

Czytaj więcej o grupie DSS w Money.pl
DSS ma partnera do poszukiwania pierwiastków w Mongolii Współpraca ta umożliwi spółce przeprowadzenie badań geologicznych niezbędnych do przekształcenia posiadanej koncesji poszukiwawczej na wydobywczą.
DSS ma szansę na sprzedaż spółki w Mongolii Dolnośląskie Surowce Skalne rozpoczęły negocjacje z zagranicznym podmiotem ws. inwestycji w mongolską spółkę zależną, Ektu Co. Ltd lub nabycia części jej udziałów.
Tagi: dss, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prosto z firm, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz