Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Grupa ITI sprzedała Multikino

0
Podziel się:

100 proc. akcji kupił Vue Entertainment. Po sprzedaży Multikina w rękach ITI pozostaje TVN oraz klub piłkarski Legia.

Piotr Walter, wiceprezydent Grupy ITI
Piotr Walter, wiceprezydent Grupy ITI (Mariusz Gaczynski/East News)

ITI sfinalizował sprzedaż Multikina na rzecz Vue Entertainment. Akcjonariusze Multikina otrzymali 48 mln euro za 100 proc. akcji spółki - poinformowała Grupa ITI w komunikacie prasowym.

Grupa ITI była właścicielem 86 proc. udziałów Multikina, pozostałe 14 proc. należało do partnera biznesowego Multikina - Ares Management.

Multikino jest drugim co do wielkości operatorem multipleksów w Polsce. Zarządza siecią 28 kin z 231 ekranami w 22 miastach w Polsce oraz 2 multipleksami z 15 ekranami w krajach nadbałtyckich.

Vue Entertainment to operator i deweloper kin wielosalowych. W ciągu ostatnich trzech lat podwoił liczbę posiadanych kin z 70 do 146 i prawie podwoił liczbę ekranów, którymi zarządza, z 678 do 1321.

Grupa ITI jest największym akcjonariuszem notowanej na giełdzie TVN. Od dwóch lat holding medialny prowadzi wyprzedaż aktywów, w celu obniżenie zadłużenia. Mniejszościowy pakiet akcji TVN i większościowe udziały w platformie cyfrowej N zostały sprzedane francuskiemu koncernowi Vivendi. Kontrolę nad portalem Onet.pl przejął od ITI koncern prasowy Ringier Axel Springer. Po sprzedaży Multikina w rękach ITI pozostaje TVN oraz klub piłkarski Legia.

Czytaj więcej w Money.pl
PKP sprzeda tę spółkę by spłacić długi? Polska kolej ma blisko 4,5 mld zł długu, a w 2013 r. musi spłacić miliard zł. Prywatyzacja została wskazana jako sposób na pozyskanie środków na spłatę historycznego zadłużenia.
Gigantyczny spadek importu rosyjskiego gazu Ukraiński import gazu spadł o blisko 30 procent. Tranzyt na Zachód jednak rośnie.
Koniec kryzysu? Na razie tylko w statystyce - _ Realną poprawę swoich finansów Polacy odczują dopiero w drugiej połowie przyszłego roku i w 2015 roku _ - uważa ekonomistka Monika Kurtek.
business news
prosto z firm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)