Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Grupa Kęty chce zarobić ponad 126 mln zł w 2014 roku

0
Podziel się:

Spółka ma również bardzo ambitne plany inwestycyjne.

Dariusz Mańko, prezes Grupy Kęty
Dariusz Mańko, prezes Grupy Kęty (Grupa Kęty)

126,5 miliona złotych zysku netto w 2014 roku - taką prognozę wyników przedstawiła Grupa Kęty, jeden z największych w Polsce producentów m.in. profili aluminiowych i opakowań.

- _ Podchodzimy do tworzenia prognoz finansowych w taki sposób, żeby z jednej strony nie rozczarowywać rynku i akcjonariuszy, a z drugiej strony staramy się tworzyć prognozy oparte o konkretne założenia i realną sytuację na rynku _ - mówił w połowie kwietnia w rozmowie z Money.pl Dariusz Mańko, prezes Grupy Kęty. Dodał, że jeżeli dojdzie do podniesienia prognozy, będzie to najprawdopodobniej dopiero w trzecim kwartale tego roku.

Spółka podała dzisiaj swoje wyniki finansowe po pierwszych trzech miesiącach 2014 roku. Okazało się, że w tym czasie zarobiła 30,77 miliona złotych (zysk netto) w porównaniu do 17 milionów złotych w tym samym okresie ubiegłego roku.

Grupa Kęty zapowiada również, że w tym roku przeznaczy na nowe inwestycje 143 miliony złotych. Firma zdecydowała się m.in. na zwiększenie mocy produkcyjnych w segmencie opakowań.

- _ To, co mieliśmy wydać na inwestycje do 2015 roku w segmencie opakowań, wydaliśmy już wcześniej. Mało tego, już obłożyliśmy nowe urządzenia. Skoro są zamówienia, to trzeba je realizować _ - przekonuje prezes Grupy Kęty w rozmowie z Money.pl.

Zgodnie z opublikowanymi dzisiaj danymi finansowymi przychody Grupy Kęty wyniosły w pierwszym kwartale 415,6 miliona złotych, co oznacza wzrost o prawie jedną czwartą w porównaniu do pierwszych trzech miesięcy ubiegłego roku.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)