Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Grupa Kęty prognozuje. Nie kryje zadowolenia

0
Podziel się:

Prezes zarządu Dariusz Mańko zapowiada dalszy rozwój, któremu ma sprzyjać nowa perspektywa unijna.

Grupa Kęty prognozuje. Nie kryje zadowolenia
(Grupa Kęty)

Grupa Kęty prognozuje zysk netto za III kw. tego roku na 62-65 mln zł, co oznacza wzrost o co najmniej 40% r/r, podała spółka. Przychody w tym okresie wyniosą 480-490 mln zł, tj. będą wyższe o ok. 8% niż przed rokiem. Zarząd spółki nie kryje zadowolenia z wyników.

- _ Zarząd jest bardzo zadowolony z wyników _ - powiedział Money.pl Dariusz Mańko, prezes zarządu Grupy Kety S.A. - _ Jesteśmy zadowoleni tym bardziej, że koniunktura się utrzymuje, co potwierdzają zamówienia na czwarty kwartał. Wykorzystanie mocy produkcyjnych w naszych zakładach jest bardzo duże, co skłania nas do myślenia o dalszym rozwoju. Będzie temu sprzyjać nowa perspektywa unijna na lata 2014-2020 i związane z nią ogromne środki na inwestycje w naszym kraju. _

_ Cztery z pośród pięciu segmentów grupy kapitałowej zanotowały wzrosty przychodów ze sprzedaży, w tym: segment systemów aluminiowych o 19 proc., segment wyrobów wyciskanych i segment opakowań giętkich o 6 proc., segment akcesoriów budowlanych o 3 proc. Sprzedaż segmentu usług budowlanych spadła o ok. 20 proc. ze względu na przesunięcie realizacji części robót zakontraktowanych pierwotnie na trzeci kwartał _ - napisano w komunikacie.

Według prognozy spółki skonsolidowany zysk operacyjny III kwartału wyniesie ok. 82-85 mln zł, czyli o ponad 40 proc. więcej rdr._ Głównymi przyczynami tak dynamicznego wzrostu, podobnie jak w poprzednich kwartałach, była poprawa koniunktury na rynku krajowym, utrzymujący się wzrost eksportu oraz wynikające z tego marże w poszczególnych segmentach _ - podano w komunikacie.

Akcje Grupy Kęty SA w ostatnim roku

Zysk EBITDA sięgnął 102-105 mln zł. Saldo działalności finansowej miało wynik ujemny i wyniosło ok. 4 mln zł (wobec minus 1,3 mln zł w roku poprzednim). Na koniec września 2014 r. dług netto Kęt sięgnie ok. 200 mln zł, co oznacza wzrost w porównaniu z końcem czerwca o ok. 70 mln zł ze względu na wypłatę dywidendy (93 mln zł).

Czytaj więcej w Money.pl
Atal buduje na wyspie w centrum Wrocławia Za metr mieszkania w budynkach, które zostaną wzniesione nieopodal Rynku, trzeba zapłacić...
Polskie LNG ujawnia wyniki testów gazoportu Inwestycja w terminal w Świnoujściu weszła w najważniejszą fazę realizacyjną, zarówno pod kątem budowy, jak i przygotowania do eksploatacji.
Dyrektor Velux Polska: Wolę konkurować na jakość Szef duńskiego giganta w Polsce przekonuje, że w sporze z Fakro, którym ponownie zajmuje się KE, Velux ma czyste ręce.
Budowlance grozi fala plajt i plaga rozgrzebanych budów Money.pl rozmawia z Dariuszem Blocherem, prezesem Budimeksu.
business news
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)