Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
inwestycje w polsce
24.05.2013 11:23

Grupa Mercor pozyskała kontrakty o wartości 34,3 mln zł

Grupa Mercor pozyskała w kwietniu tego roku kontrakty o łącznej wartości 34,3 mln zł, wobec 33,1 mln zł rok wcześniej, co oznacza wzrost o 3,6 proc.

Podziel się
Dodaj komentarz
(mateirały prasowe)
Krzysztof Krempeć, prezes zarządu Mercor SA.

Grupa Mercor * *pozyskała * *w kwietniu tego roku * *kontrakty o łącznej wartości 34,3 mln zł, wobec 33,1 mln zł rok wcześniej, co oznacza wzrost o 3,6 proc.

Polska spółka Mercor SA zdobyła zamówienia o łącznej wartości
20 mln zł. Grupa Hasil (Czechy i Słowacja) podpisała kontrakty w wysokości
7,9 mln zł, hiszpańska spółka Tecresa: 3,2 mln zł, natomiast rosyjska spółka
Mercor-Proof zyskała nowe zamówienia o wartości 1,4 mln zł. Pozostałe spółki Grupy: Bem, Mercor Ukraina, Mercor Rumunia zawarły w kwietniu umowy o łącznej wartości 1,8 mln zł.

Wśród zleceń pozyskanych przez grupę w zeszłym miesiącu jest na przykład wykonanie oddzieleń przeciwpożarowych w hotelu Marriott Krasnaya Polyana w Sochi, na terenie Federacji Rosyjskiej, czy w hotelu Hilton Vnukovo, przy lotnisku w Moskwie. Innym zleceniem jest realizacja systemów wentylacji w Galerii Gemini Park w Bielsko-Białej i w hotelu Orbis Gdynia.

Grupa Mercor podpisała również kontrakty na prace w obiektach użyteczności publicznej: oddzielenia przeciwpożarowe w Krakowskim Parku Technologicznym oraz w rozbudowywanej części szpitala w Szczecinku czy systemy wentylacji w Klinice Okulistycznej w Lublinie.

W sektorze przemysłowym i produkcyjnym grupa – zgodnie z nowymi kontraktami – wykona m.in. systemy oddymiania na terenie firmy Pet Star Holding S.R.L.; oddzielenia przeciwpożarowe dla firmy farmaceutycznej HBM Pharma na Słowacji; zabezpieczenia ogniochronne w fabryce produkującej windy należącej do międzynarodowego koncernu ThyssenKrupp Elevator, w Mostoles, w Hiszpanii; systemy oddymiania w centrum dystrybucyjnym Magnit - największej sieci sklepów detalicznych w Rosji.

W Polsce w sektorze przemysłowym i produkcyjnym grupa zajmie się m.in. realizacją zabezpieczenia ogniochronnego konstrukcji stalowej lądowiska dla helikopterów nad polikliniką w Olsztynie (platforma nad budynkiem Szpitalnego Oddziału Ratunkowego); zabezpieczenia ogniochronnego konstrukcji stalowej pierwszego w Polsce tunelu aerodynamicznego Freefly Center oraz systemu oddymiania grawitacyjnego w zakładzie produkcyjnym Schumacher Packaging w Polednie (woj. kujawsko-pomorskie).

_ - Rozpoczęlismy nowy rok obrotowy 2013/2014 bardzo dobrym poziomem nowo pozyskanych zamówień. Ich wartość przekroczyła ubiegłroczny poziom o 1,2 mln zł. To wynik _ konsekwentnie realizowanej strategii Grupy, dywersyfikacji produktowej i geograficznej. Istotną część kwietniowych zamówień stanowią prestiżowe realizacje na terenie nieruchomości komercyjnych, w sektorze produkcyjnym i przemysłowym zarówno w Polsce jak i na rynkach zagranicznych - _mówi _Krzysztof Krempeć, prezes zarządu Mercor SA.

Notowania spółki na GPW w ostatnich trzech miesiącach

W okresie styczeń-marzec 2013 roku wartość skonsolidowanych przychodów Mercor SA - ze sprzedaży na podstawie nieaudytowanych danych - wyniosła około 81 204 tys. zł w porównaniu z wartością 94 344 tys. zł w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Narastająco, od początku roku obrotowego spółki, a więc w okresie od 1 kwietnia 2012 do 31 marca 2013, wartość skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży na podstawie nieaudytowanych danych wyniosła około 388 608 tys. zł w porównaniu z wartością 389 854 tys. PLN w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Pełne wyniki za okres od 1 kwietnia 2012 do 31 marca 2013 roku spółka poda w raporcie rocznym, który opublikuje 19 czerwca 2013 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Wielomiliardowy kontrakt Airbusa Chiński przewoźnik kupi 60 samolotów. Przy podpisaniu umowy asystował prezydent Francji François Hollande.
Ursus ratuje się wchodząc na nowy rynek Ursus do spółki z ukraińską firma wyprodukuje trolejbusy dla Lublina. Kontrakt to próba zawojowania nowego rynku.
Dobra wiadomość dla polskiej motoryzacji Podpisanie umowy miało miejsce w zakładzie Isuzu Motors Polska w Tychach.
Tagi: inwestycje w polsce, mercor, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prosto z firm, gospodarka polska, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz