Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
orb
27.08.2014 06:00

Grupa Orbis remontuje swoje hotele. Wydała na to...

W pierwszym półroczu Orbis wypracował przychody w wysokości 322,8 miliona złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Orbis S.A.)
Gilles Clavie, prezes grupy Orbis

42,5 miliona złotych przeznaczyła w pierwszym półroczu grupa hotelowa Orbis na remonty i modernizację swoich obiektów. W porównaniu do ubiegłego roku spółka poprawiła swoje wyniki finansowe.

Jak podała grupa Orbis, w pierwszym półroczu na projekty modernizacyjne przeznaczono kwotę 42,5 miliona złotych. Największe prace remontowe zostały w tym czasie przeprowadzone w hotelach Sofitel Warsaw Victoria, Novotel Warszawa Centrum i Orbis Gdynia.

W raporcie półrocznym spółki można wyczytać też, że w grupa weszła w tym czasie na rynek łotewski, uruchamiając w Rydze 3 marki Accor: Mercure, ibis Styles i Pullman. Pierwszy już zaczął działać, w pozostałych trwają jeszcze prace budowlane.

_ - Orbis w pierwszym półroczu 2014 roku odnotował znaczną poprawę wyników we wszystkich obszarach swojej działalności. Liczę, że dobra kondycja polskiej gospodarki utrzyma się w kolejnych miesiącach i sprzyjać będzie realizacji naszych planów rozwojowych _ - mówi Gilles Clavie, prezes Orbisu, cytowany w komentarzu do wyników spółki.

W pierwszym półroczu Orbis wypracował przychody w wysokości 322,8 miliona złotych. Zysk z działalności operacyjnej (EBITDA) wyniósł 85,1 miliona złotych, a zysk netto 26,3 miliona złotych.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: orb, business news, prosto z firm
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz