Notowania

grupa paged
28.08.2013 12:12

Grupa Paged publikuje wyniki finansowe

Prezes zdradza, które segmenty miały wpływ na takie osiągnięcia grupy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Exchanges PR & IR Consulting)

Grupa osiągnęła w pierwszym półroczu 2013 roku ponad 349 mln złotych skonsolidowanych przychodów, wypracowując 28,1 mln zysku przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej. - _ Jesteśmy na najlepszej drodze do tego, by osiągnąć jako grupa kapitałowa ponad 100 mln złotych EBITDA rocznie _ – zapewnia Daniel Mzyk (na zdj.), prezes Pagedu.

Przychody ze sprzedaży w grupie wzrosły rok do roku o 19 proc., a zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej wzrósł niemal dwukrotnie. Zysk operacyjny za minione półrocze to 52,3 mln złotych, co oznacza wzrost o 115 procent rok do roku. Z kolei zysk operacyjny powiększony o amortyzację (EBITDA) wyniósł 61,2 mln złotych. Oznacza to jego wzrost o 84 procent rok do roku.

Zysk netto grupy za pierwsze 6 miesięcy 2013 roku wyniósł 35,5 mln złotych, w tym 28,1 mln dla akcjonariuszy jednostki dominującej.

Na taki wynik Pagedu miały wpływ jej dwa segmenty: sklejki oraz zarządzanie wierzytelnościami. Segment sklejki, na który składają się przedsiębiorstwa: _ Paged-Sklejka _ oraz _ Sklejka-Pisz _ Paged, wypracował w I półroczu dla Grupy Kapitałowej 192,2 mln złotych przychodów ze sprzedaży, wypracowując 33,3 mln zysku operacyjnego (EBIT) oraz 23,3 mln PLN zysku netto.

Jednocześnie w okresie I półrocza wyniki DTP S.A., czyli spółki skupiającej podmioty specjalizujące się w zarządzaniu portfelem wierzytelności, w istotny sposób wpłynęły na poprawę wyników skonsolidowanych całej grupy. W okresie I półrocza segment zarządzania wierzytelnościami odnotował przychody na poziomie 60,7 mln złotych, przy zysku operacyjnym (EBIT) na 22,2 mln zł oraz zysku netto w wysokości 15,8 mln złotych.

Grupa Paged

Zobacz notowania spółki:

Czytaj więcej w Money.pl
MasterCard Europe ma nowego prezesa Michał Skowronek będzie odpowiedzialny za zarządzanie klastrem MasterCard Europe na Polskę, Ukrainę, Słowację i Czechy.
Reklamy na żądanie? Ale nie za darmo Firmy będą płacić za oglądanie reklam. Użytkownicy smartfonów mają szansę zarobić na oglądaniu reklam lub wspomóc charytatywne fundacje.
O tym musisz poinformować fiskus Ten, kto zakłada spółkę cywilną, musi poinformować urząd skarbowy, jak będzie płacić podatek dochodowy - orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.
Tagi: grupa paged, business news, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz