Notowania

pzu
17.01.2014 13:38

Grupa PZU ma nowego dyrektora

Tobiasz Bury jest od wczoraj szefem Grupy PZU.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PZU)

Tobiasz Bury (na zdjęciu) jest od wczoraj dyrektorem Grupy PZU, a od dwóch dni - członkiem zarządu spółki PZU Życie - poinformowała dzisiaj spółka.

Tobiasz Bury z Grupą PZU związany jest od 2009 roku. Wcześniej pełnił funkcję dyrektora zarządzającego do spraw sieci agencyjnej oraz dyrektora zarządzającego do spraw sprzedaży masowej w PZU Życie. Od maja 2010 roku był dyrektorem zarządzającym do spraw sieci w Grupie PZU i szefem pionu sieci grupy. Na tym stanowisku odpowiadał za sieć oddziałów w PZU SA i PZU Życie oraz za obsługę klienta realizowaną w sieci placówek i centrum klienta.

Bury ukończył studia z zakresu zarządzania w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie i w Kellogg School of Management w USA, gdzie uzyskał tytuł MBA. Jest absolwentem Harvard Business School Advanced Management Program.

To nie jedyna zmiana kadrowa w strukturach PZU w ostatnim czasie. Trzy tygodnie temu z funkcji członka zarządu PZU SA zrezygnował Bogusław Skuza. Za przyczynę decyzji podał względy osobiste.

PZU na koniec 2012 roku zanotował 3,25 mld zł zysku - prawie o miliard złotych więcej niż rok wcześniej (w 2011 było to 2,34 mld zł). Wynik ten był jednak niższy od zysku z 2009 roku (kiedy osiągnął poziom 3,76 mld zł).

Zobacz notowania giełdowe PZU z ostatnich trzech miesięcy:

* *

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: pzu, business news, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz