Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Grupa Radpol wygrała przetarg o wartości 3,7 miliona złotych

0
Podziel się:

Kontrakt zdobyła spółka Finpol-Rohr, która należy do grupy od zeszłego roku.

bEDRuwuZ

Firma wygrała przetarg organizowany przez Komunalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Bydgoszczy na budowę sieci odprowadzającej ciepło z nowej spalarni śmieci w tym mieście. _ - Realizowana przez nas część instalacji cieplnej to pierwszy z trzech etapów inwestycji planowanej w związku z budową nowej spalarni - _wyjaśnia Marcin Rusiecki, prezes zarządu Finpol-Rohr i wiceprezes zarządu Radpol SA.

Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca czerwca 2014 roku. Finpol Rohr jest producentem rur preizolowanych dla podziemnych i napowietrznych sieci ciepłowniczych oraz do przesyłu innych mediów, jak woda chłodząca, para oraz amoniak.

Wartość netto nowego zamówienia wynosi 3,7 mln zł. Jest to kolejny wielomilionowy przetarg wygrany przez Finpol we współpracy z Radpolem z Człuchowa. Od początku roku spółka Finpol-Rohr podpisała kontrakty o wartości netto 10,2 mln zł.

bEDRuwvb

- _ Zamierzamy startować również w kolejnych przetargach, tym bardziej, że realizowane zamówienie to kontrakt o znaczącej wartości w naszej branży. Dzięki wprowadzeniu w tym roku do oferty Radpolu muf termokurczliwych sieciowanych radiacyjnie o znacznie większych rozmiarach niż dotychczas, mogliśmy złożyć ofertę złożoną z produktów wytwarzanych w ramach naszej grupy kapitałowej. To pokazuje, że zaledwie w kilka miesięcy po włączeniu spółki Finpol-Rohr do struktur Radpolu widoczne są efekty biznesowe wspólnych działań _- podkreśla Marcin Rusiecki.

Spółka Finpol-Rohr posiada również gwarancję znaczących sprzedaży rur preizolowanych w najbliższych latach do wcześniejszego właściciela, a obecnie klienta Finpolu, firmy Dalkia. Kontrakt z Dalkią gwarantuje w ciągu 4,5 lat około 20 proc. obłożenia mocy produkcyjnych Radpolu w ciepłownictwie.

Grupa Radpol to wytwórca produktów wykorzystywanych m.in. w energetyce, np. instalacji wodnych, kanalizacyjnych i gazowych. W 2013 roku grupa miała 15,3 miliona złotych zysku netto, co oznacza jego wzrost o 23 procent r/r. W tym samym czasie przychody Radpolu wzrosły o 15 procent do 178,4 miliona złotych.

W ubiegłym roku grupa Radpol zainwestowała w rozwój 21,5 miliona złotych oraz 10,1 miliona złotych na zakup Finpol Rohr. Większość środków, 16,6 miliona złotych, spółka wydała na przebudowę fabryki Rurgazu. Kolejne 3 miliony złotych Radpol zainwestował w zakładach w Człuchowie i Ciechowie, a 1,8 miliona złotych w modernizację w Wirbecie.

bEDRuwvh

Notowania Radpol S.A. na GPW w ostatnich trzech miesiącach

Niecałe dwa tygodnie temu zarząd Radpolu informował, że zarekomenduje wypłatę 28 groszy dywidendy na akcję z zysku za 2013 rok. Oznacza to, że zamierza podzielić między akcjonariuszy 7,2 mln zł. Rok wcześniej spółka wypłaciła w formie dywidendy 5,1 mln zł, co dało 20 groszy na akcję.

Czytaj więcej w Money.pl

bEDRuwvC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)