Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Grupa Radpol zwiększyła przychody o ponad połowę

0
Podziel się:

W pierwszym półroczu sprzedaż krajowa grupy Radpol wyniosła 85,76 miliona złotych, na eksport zaś trafiły towary za 11,09 miliona złotych.

- _ Dzięki finalizacji inwestycji w Rurgazie odnotowaliśmy już wzrost produkcji w segmencie systemów rurowych o blisko 7 milionów złotych, czyli o ponad 30 procent w porównaniu do pierwszego półrocza ubiegłego roku _ - mówi Krzysztof Pióro, prezes grupy Radpol.

Spółka, która zajmuje się m.in. produkcją rur z tworzyw sztucznych, poinformowała dzisiaj o wynikach finansowych po pierwszych sześciu miesiącach 2014 roku.

W pierwszym półroczu grupa wypracowała przychody na poziomie 96,85 miliona złotych, co oznacza wzrost o 52 procent w porównaniu do tego samego okresu ubiegłego roku. Z kolei zysk netto wyniósł 5,6 miliona złotych.

_ - Odnotowaliśmy zwiększenie sprzedaży zarówno w kraju, jak i za granicą. Dobre wyniki to w znacznej mierze efekt bardzo dużych inwestycji zrealizowanych w ostatnich latach - _podkreśla Krzysztof Pióro, cytowany w informacji spółki.

W pierwszym półroczu sprzedaż krajowa grupy Radpol wyniosła 85,76 miliona złotych, na eksport zaś trafiły towary za 11,09 miliona złotych. Produkty eksportowane przez Radpol w minionym półroczu trafiały przede wszystkim na Białoruś, do Włoch, Finlandii, Litwy i Czech. Sprzedaż do tych krajów stanowiła ponad połowę produkcji eksportowej grupy.

_ - W tym roku wydaliśmy na inwestycje już blisko 8 milionów złotych, a planujemy przeznaczyć jeszcze około 5 milionów złotych na zwiększenie mocy produkcyjnych i efektywności naszych fabryk. Między innymi pracujemy nad wprowadzeniem do produkcji nowoczesnych słupów trakcyjnych przeznaczonych dla kolei - _zapowiada Krzysztof Pióro.

Grupa Radpol prowadzi działalność w pięciu zakładach: Radpol w Człuchowie, Finpol Rohr, Elektroporcelana Ciechów, Wirbet, Rurgaz.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)