Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Grupa Sonel zwiększa eksport. Poprawi wyniki?

0
Podziel się:

Prezes spółki zapowiada, że będzie dzielić się zyskiem z akcjonariuszami.

Krzysztof Wieczorkowski, prezes Sonel
Krzysztof Wieczorkowski, prezes Sonel (Sonel)
bFfhuDYR

Sonel ocenia, że w 2014 roku może co najmniej powtórzyć przychody z 2013 roku. Spółka planuje wypłacać dywidendę, a za 2014 rok może być ona wyższa niż za 2013 rok - poinformował Krzysztof Wieczorkowski, prezes firmy.

- _ Żadnych nowych inwestycji nie widać na horyzoncie. Jedyne inwestycje mogą dotyczyć Foxytech, ale to nie w tym roku i tylko wówczas, gdy okaże się, że będzie tam sensowna sprzedaż. Mamy dużą płynność, płacimy dywidendę i będziemy ją płacić _ - powiedział Wieczorkowski. Zaznaczył jednocześnie, że w przyszłym roku może być ona wyższa.

W połowie maja walne zgromadzenie Sonelu zdecydowało, że spółka wypłaci 0,30 złotego dywidendy na akcję z zysku za 2013 rok. W sumie na dywidendę trafiło 4,2 miliona złotych z 7,6 miliona złotych zysku. Przychody grupy Sonel w pierwszym kwartale wyniosły 11 milionów złotych, podczas gdy rok wcześniej 10,7 miliona złotych.

bFfhuDYT

- _ Mamy spadek na rynku rosyjskim, dobrze za to idzie sprzedaż w kraju i poprawiła się sprzedaż w Europie Zachodniej. Spodziewam się wyników porównywalnych. Jest nawet lepiej niż się spodziewałem, powtórzenie wyników zeszłorocznym jest całkiem możliwe _ - powiedział Krzysztof Wieczorkowski.

Według prezesa, pomimo problemów na rynku wschodnim, wzrosty na innych rynkach pozwalają optymistycznie patrzeć na resztę roku. Prezes poinformował, że obecnie około połowy sprzedaży realizowane jest na rynki zagraniczne i udział ten może wzrosnąć. Dodał, że największy potencjał do wzrostu ma w tym roku Azja, spółka buduje także kadry w Afryce i widzi pierwsze zapytania z krajów arabskich.

Czytaj więcej w Money.pl

bFfhuDZu
business news
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)