Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Grupa Żywiec będzie miała nowego prezesa

0
Podziel się:

Nowy szef, Guillaume Duverdier, przeniesie się do Polski z Egiptu, gdzie pomagał spółce z grupy Heineken w czasie kryzysu.

Guillaume Duverdier
Guillaume Duverdier (Grupa Żywiec)
bEsiaxCd

Guillaume Duverdier (na zdjęciu) jako nowy prezes Żywca, związanego z Grupą Heineken, zastąpi Xaviera Belisona. Duverdier przyjedzie do Polski z Egiptu, gdzie był prezesem innej powiązanej z Heinekenem firmy - Al Ahram Beverages. Zmiana na fotelu szefa ma nastąpić 11 listopada.

Duverdier zostanie najpierw powołany na stanowisko dyrektora zarządzającego, a następnie decyzją rady nadzorczej zostanie nowym prezesem zarządu. Dotychczasowy prezes Żywca, Xavier Belison, poinformował o rezygnacji z zajmowanego stanowiska miesiąc temu. Zdradził wtedy, że całkowicie kończy współpracę z Grupą Heineken i obejmie fotel prezesa dużej firmy z branży produktów szybkozbywalnych. - _ Choć odejście z obecnego biznesu i wyjazd z Polski nie należą do łatwych decyzji, pojawiają się w życiu takie propozycje, które trudno odrzucić _- mówił wtedy Belison.

Guillaume Duverdier dołączył do Heinekena w marcu 2000 roku. Zajął wtedy stanowisko dyrektora do spraw sprzedaży jednej ze spółek grupy we Francji.

bEsiaxCf

Później zajmował kolejne stanowiska w strukturach międzynarodowych, koncentrując się na rozwoju sprzedaży i produkcji. W latach 2006 - 2010 był dyrektorem generalnym firmy Sonobra w Tunezji, gdzie odpowiadał za stworzenie nowej firmy, w tym budowę nowego browaru i centrów dystrybucyjnych, wprowadzenie na rynek nowych marek, a także zakup i restrukturyzację firmy produkującej napoje bezalkoholowe. W ciągu czterech lat jego urzędowania firma z przynoszącej straty stała się zyskowna.

Z Tunezji Guillaume Duverdier przeniósł się do Egiptu, gdzie objął prowadzenie należącej do Grupy Heineken Al Ahram Beverages, firmy produkującej i dystrybuującej piwo, wino, mocne alkohole i napoje bezalkoholowe. Nadzorował w niej proces restrukturyzacji, zarządzał również przeprowadzeniem firmy i jej pracowników przez polityczne turbulencje w styczniu 2011 i w lipcu 2013 roku.

Guillaume Duverdier rozpoczął swoją karierę zawodową w Procter and Gamble, gdzie pracował w latach 1994 - 2000, zajmując kolejne stanowiska w obszarze zarządzania sprzedażą i relacjami z klientami.

Duverdier jest magistrem zarządzania z Wyższej Szkoły Nauk Ekonomicznych w Angers, skończył też kurs dla kadr zarządzających prowadzony przez Heineken. Ma 42 lata. Jest żonaty, ma trójkę dzieci.

bEsiaxCl

Grupa Żywiec to jeden z największych producentów piwa w Polsce, zatrudniający prawie pięć tysięcy osób. W pierwszym półroczu 2013 roku wypracowała przychody ze sprzedaży na poziomie niemal 1,7 miliarda złotych. Jej zysk netto wyniósł w tym czasie prawie 74 miliony złotych wobec 68 milionów w analogicznym okresie ubiegłego roku.

bEsiaxCG
business news
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)