Notowania

Przejdź na
branża piwowarska
21.08.2013 10:24

Grupa Żywiec podsumowała półrocze

Zysk z działalności operacyjnej jest taki sam, jak przed rokiem. To satysfakcjonujący wynik - uważa spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Grupa Żywiec)
Xavier Belison

Skonsolidowany zysk operacyjny grupy od stycznia do czerwca 2013 roku wyniósł 117 milionów złotych. Tyle samo, co w pierwszym półroczu poprzedniego roku. To całkiem dobry wynik - przekonuje Xavier Belison, prezes zarządu grupy Żywiec.

W porównaniu z analogicznym okresem 2011 roku, zysk jest jednak znacznie mniejszy. Wtedy osiągnął on poziom prawie 160 milionów złotych. Mimo to Belison broni wyników grupy: - _ Biorąc pod uwagę trudną sytuację rynkową i makroekonomiczną, a także niekorzystną pogodę w pierwszym kwartale tego roku, wyniki finansowe są satysfakcjonujące _ - uważa.

W opublikowanych wynikach finansowych spółka informuje też, że wzrasta wartość eksportu jej produktów. W porównaniu z pierwszą połową 2012 roku wzrósł on o 12 procent, a grupie udało się zadebiutować na rynkach w Korei Południowej, Tajwanie, Szanghaju, Iraku i Chinach.

Mimo to Xavier Belison nie ukrywa, że rok 2013 nie będzie dla branży piwowarskiej łatwy. Między innymi ze względu późne rozpoczęcie sezonu w wyniku długiej zimy, brak masowych imprez sportowych o skali Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej i utrzymującą się trudną sytuację gospodarczą. - _ Wprawdzie ekonomiści wróżą branży lekką poprawę, ale jej pierwsze oznaki raczej nie wpłyną na jej wyniki w tym roku, dla której szczyt sezonu to okres letn _i - przyznaje Belison.

Grupa Żywiec jest największym pracodawcą w branży piwnej i zatrudnia prawie siedem tysięcy osób. To także jeden z czołowych producentów piwa w Polsce. Przychody firmy ze sprzedaży w 2012 roku osiągnęły poziom 3,55 miliarda złotych wobec 3,6 miliarda rok wcześniej, a zysk netto wyniósł 310 milionów złotych wobec 318 milionów w 2011 roku.

We wrześniu firma zmieni siedzibę. Będzie nią warszawski biurowiec Konstruktorska Business Center. Żywiec zajmie tam prawie 4500 metrów kwadratowych, czyli ponad połowę powierzchni jednego piętra wraz z dwoma tarasami.

Czytaj więcej w Money.pl
Ponad 28 mld zł rocznie wydajemy na używki Według szacunków wartość krajowego rynku alkoholi wzrosła z 17,3 mld zł w 2000 r. do 28,3 mld zł w 2012 r.
Sprzedaż piwa w upały... spada. Dlaczego? W ubiegłym roku sprzedaż piwa w kraju wzrosła o ponad 4 procent. Polacy wypili łącznie prawie 38 milionów hektolitrów trunku. Obecny sezon nie będzie tak dobry.
Groupon Polska uruchomił nowy program - _ Nasi partnerzy będą mogli obniżyć koszty _ - powiedziała Aniela Hejnowska, Dyrektor Zarządzająca Groupon Polska.
Tagi: branża piwowarska, business news, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz