Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

GTC rozważa emisję akcji po nowym roku

0
Podziel się:

Deweloper jest zainteresowany nieruchomościami generującymi przychód z najmu.

Thomas Kurzmann, prezes GTC
Thomas Kurzmann, prezes GTC (GTC)

GTC wróci do pomysłu emisji akcji w pierwszej połowie 2015 roku. Wartość oferty prawdopodobnie będzie zbliżona do poprzednich planów, które zakładały emisję do 140 mln akcji - podali przedstawiciele spółki.

_ - W październiku musieliśmy podjąć szybką decyzję. Mieliśmy oferty na stole i chcieliśmy zabezpieczyć środki. Okazało się jednak, że rynek nie był na to przygotowany. Część z tych ofert jest już nieaktualna, ale pojawiają się nowe dlatego chcemy wrócić do akcjonariuszy z propozycją w pierwszej połowie przyszłego roku _ - powiedział prezes Thomas Kurzmann.

_ - Wartość emisji dostosujemy do ofert, które będziemy mieli, ale nie powinna się ona istotnie różnić od ostatniej _ - dodał.

W październiku walne zgromadzenie GTC nie podjęło uchwały o emisji do 140 mln akcji serii K z prawem poboru. Za uchwałą głosowało ok. 60 proc. obecnych na walnym akcjonariuszy, podczas gdy prawo spółek handlowych wymaga do podjęcia takiej uchwały 75 proc. głosów.

Zarząd spółki chciał wykorzystać wpływy z oferty na realizację nowej strategii nabywania nieruchomości generujących przychód z najmu.

Deweloper informował, że jest zainteresowany nieruchomościami biurowymi i handlowymi o standardzie instytucjonalnym, położonymi w Warszawie lub innych głównych miastach Polski oraz w stolicach krajów Europy Środkowo-Wschodniej i Południowo-Wschodniej.

Prezes Kurzman poinformował, że w pierwszej kolejności GTC przygląda się aktywom w Warszawie i innych dużych miastach w Polsce, ale interesuje się też projektami w Budapeszcie i Bukareszcie.

business news
strategie firm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)