Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budownictwo
01.04.2015 12:45

GTC sprzedaje Kazimierz Office Center

Spółka zawarła przedwstępna umowę sprzedaży nieruchomości za 42 mln euro brutto.

Podziel się
Dodaj komentarz
(GTC)
Thomas Kurzmann, prezes GTC

GTC GK Office Sp. z o.o. - podmiot zależny od Globe Trade Centre - zawarł z Kazimierz Office Center Sp. z o.o. - spółką zależną funduszu zarządzanego przez GLL Real Estate Partners - przedwstępną warunkową umowę sprzedaży projektu Kazimierz Office Center w Krakowie, podało GTC. Cena netto za nieruchomość oraz inne prawa i aktywa ruchome objęte umową wynosi 42 mln euro, tj. 171,74 mln zł.

"Zawarcie umowy ostatecznej sprzedaży nieruchomości oraz innych praw i aktywów objętych umową jest uzależnione od spełnienia szeregu typowych warunków, z których najważniejsze to uzyskanie: (i) interpretacji podatkowych oraz (ii) pewnych dokumentów z banku finansującego potwierdzających spłatę kwoty zaciągniętego kredytu. Sprzedający ma również prawo do rozwiązania umowy w przypadku, gdy kupujący nie otrzyma ubezpieczenia tytułu" - czytamy w komunikacie.

Umowa nie zawiera żadnych specyficznych warunków charakterystycznych poza wskazanymi w jej treści warunkami zawieszającymi i nie odbiega od warunków powszechnie stosowanych dla tego typu umów, podano także.

Notowania tygodniowe GTC

Grupa GTC jest wiodącym deweloperem w regionie CEE i SEE, obecnie działa w Polsce, Rumunii, Chorwacji, Serbii, Bułgarii, Czechach, Rosji, na Słowacji, Węgrzech i Ukrainie.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: budownictwo, nieruchomości, gtc, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz