Notowania

budownictwo
27.03.2015 20:30

GTC wyciąga rękę po kapitał do swoich akcjonariuszy

O emisji zdecydują akcjonariusze na walnym zgromadzeniu 23 kwietnia. Cena emisyjna minimum 4,20 zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(GTC)
Thomas Kurzmann, prezes GTC

Akcjonariusze Globe Trade Centre zdecydują na zwyczajnym walnym zgromadzeniu zwołanym na 23 kwietnia o podwyższeniu kapitału zakładowego spółki z drodze emisji do 140 mln akcji z prawem poboru, wynika z projektów uchwał na walne.

"Podwyższa się kapitał zakładowy spółki o kwotę nie niższą niż 10 groszy oraz nie wyższą niż 14.000.000 złotych do kwoty nie wyższej niż 49.131.028 zł 90 gr poprzez emisję nie mniej niż 1, ale nie więcej niż 140.000.000 akcji zwykłych na okaziciela serii K o wartości nominalnej 10 groszy każda" - czytamy w projekcie uchwały.

Emisja akcji serii K ma nastąpić w drodze subskrypcji zamkniętej przeprowadzanej w formie oferty publicznej. Projekt uchwały ustala także dzień prawa poboru na 22 czerwca 2015 r. Termin wykonania prawa poboru ma być podany w prospekcie emisyjnym.

Do ustalenia szczegółów emisji upoważniony jest zarząd spółki, z zastrzeżeniem, że cena emisyjna ma być nie niższa niż 4,20 zł za akcję.

We wrześniu ub.r. zarząd GTC rekomendował akcjonariuszom podjęcie uchwały o emisji do 140 mln nowych akcji z prawem poboru, z których środki miały zostać przeznaczone na przejęcie wybranych aktywów w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej. Podczas walnego zgromadzenia, które odbyło się 13 października ub.r. akcjonariusze nie zdecydowali jednak o tej emisji.

Notowania tygodniowe GTC

Kilka dni temu prezes GTC Thomas Kurzmann podtrzymał plany akwizycyjne spółki, których realizacja ma się rozpocząć, jak tylko fundusze z podniesienia kapitału staną się dostępne.

Grupa GTC jest wiodącym deweloperem w regionie CEE i SEE, obecnie działa w Polsce, Rumunii, Chorwacji, Serbii, Bułgarii, Czechach, Rosji, na Słowacji, Węgrzech i Ukrainie.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: budownictwo, nieruchomości, gtc, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz