Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Gwałtowny spadek wyników twórcy Wiedźmina

0
Podziel się

W 2013 roku zysk netto CD Projekt wyniósł 14,9 milionów złotych w porównaniu z 28,1 milionów rok wcześniej.

Adam Kiciński, prezes CD Projekt
Adam Kiciński, prezes CD Projekt (cd projekt red)
bEruITgB

Zysk netto firmy kierowanej przez Adama Kicińskiego (na zdjęciu) w ubiegłym roku spadł o niemal 47 procent. To, jak tłumaczy spółka, jest spowodowane brakiem istotnych premier w 2013 roku. W tym roku może być podobnie. Przed kilkoma dniami przesunięta została data debiutu jej flagowego produktu - gry Wiedźmin 3 Dziki Gon.

W 2013 roku zysk netto CD Projekt wyniósł 14,9 miliona złotych w porównaniu z 28,1 milionów rok wcześniej. Zysk operacyjny w 2013 roku wyniósł 14,87 miliona złotych i również był niższy niż rok wcześniej, kiedy wyniósł 28,37 milionów. Przychody firmy również były niższe niż przed rokiem. W 2013 roku wyniosły 142,17 milionów złotych w porównaniu z 164 milionami w 2012 roku.

Podstawowy powód jest jeden._ - W 2011 roku miała miejsce premiera gry "Wiedźmin 2", w 2012 roku premiera tej gry w wersji na Xbox 360. W 2013 roku nie było takiej premiery _ - tak na pytanie *Money.pl *odpowiedziało biuro prasowe CD Projekt. Dodało jednak, że spółka zarabia i generuje środki finansowe, które pozwalają jej samodzielnie finansować prace nad kolejnymi projektami.

bEruITgD

Najważniejszym projektem spółki obecnie są prace nad grą Wiedźmin 3 Dziki Gon. W tej kwestii CD Projekt również nie ma się czym pochwalić. Mniej więcej przed tygodniem, firma poinformowała o przesunięciu jej premiery. Pierwotnie nowa wersja Wiedźmina na sklepowych półkach miała pojawić się pod koniec tego roku. Termin premiery został przesunięty na luty 2015 roku.

Prezes spółki tłumaczył wówczas, że dodatkowy czas zostanie poświęcony na dopracowanie gry._ - Wiedźmin 3 powalczy z największymi hitami o serca i portfele fanów na całym świecie. To wymaga od nas niezwykłej kreatywności od strony artystycznej i maksymalnego dopracowania gry pod każdym względem. Tylko w ten sposób wykorzystamy ogromny potencjał komercyjny Wiedźmina 3. I jest to najlepsza to gwarancja sukcesu biznesowego - _ skomentował dla Money.pl Kiciński.

Przełożenie premiery Wiedźmina wpłynie na tegoroczne wyniki spółki. Potencjalne zyski ze sprzedaży gry pojawią się bowiem dopiero w raporcie finansowym z 2015 roku. Inwestorzy już zareagowali na negatywną informację. Akcje spółki są obecnie niemal 15 procent tańsze niż przed podaniem informacji o przesunięciu kluczowej premiery.

Zobacz, jak akcje CD Projekt radzą sobie na giełdzie

bEruITgJ

Grupa Kapitałowa CD Projekt RED to istniejąca od 18 lat grupa firm zajmująca się dystrybucją gier komputerowych i filmów video (CD Projekt Sp. z o.o.), produkcją własnych gier komputerowych związanych z marką Wiedźmin oraz cyfrową dystrybucją gier do klientów na całym świecie (GOG Ltd).

Czytaj więcej w Money.pl

bEruIThe
business news
prosto z firm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)