Notowania

Przejdź na
harley davidson
20.08.2013 14:29

Harley-Davidson znacząco przebuduje motocykle

Nowe modele są efektem czteroletniego programu RUSHMORE, opartego na opiniach klientów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Harley Davidson Inc)

Harley-Davidson zaprezentował gamę motocykli na 2014 rok, w skład której wchodzi siedem modeli Touring, Trike i Custom Vehicle Operations przebudowanych w ramach Projektu RUSHMORE, opartego na opiniach klientów.

Na zdjęciu prezes Harley-Davidson Inc, Keith E. Wandell.

Efektem czteroletniego programu rozwoju produktu, w ramach projektu RUSHMORE, jest wprowadzenie pionierskiej technologii i udoskonaleń konstrukcyjnych, które zmienią oczekiwania od motocykli turystycznych. Można do tego zaliczyć na przykład system multimedialny Boom! Box z obsługą standardu Bluetooth oraz systemem nawigacji GPS, reflektory LED Daymaker, nową owiewkę z wlotem powietrza Splitstream oraz podwójnie chłodzony silnik Twin-Cooled Twin Cam 103 o podwyższonej mocy.

_ - Projekt RUSHMORE to proces rozwoju produktu Harley-Davidson oparty od początku do końca na opiniach klientów - _ mówi Scott Habegger, dyrektor ds. projektowania motocykli Harley-Davidson._ W Harley-Davidson lubimy mówić, że jeździmy razem z naszymi klientami, a teraz to stwierdzenie jest wyjątkowo trafne. Wszyscy się do tego przyczyniliśmy i uważam, że efektem tej pracy są naprawdę wyjątkowe nowe motocykle na 2014 rok - _dodaje

Do nowości Harley-Davidson na 2014 rok zaliczają się również limitowany fabryczny custom CVO Softail Deluxe, model Dyna Fat Bob o nowej stylistyce oraz wprowadzenie systemu ABS (system zapobiegający blokowaniu kół podczas hamowania) do wszystkich modeli Sportster (jako opcja w modelu Iron 883). Dzięki dodatkowym udoskonaleniom w całej gamie motocykli, Harley-Davidson rozpocznie rok 2014 z pewnością siebie, zachowując swoją pozycję wiodącego producenta motocykli w Ameryce.

Projekt RUSHMORE

Projekt RUSHMORE, firmy Harley-Davidsona - to efekt tysięcy przejechanych kilometrów i bezprecedensowego wkładu motocyklistów oraz pracowników firmy. Projekt RUSHMORE pozwolił udoskonalić motocykle turystyczne i trójkołowce Harley-Davidson. Te udoskonalenia można podzielić na cztery kategorie zdefiniowane przez klientów:

  • Prowadzenie: Pewne prowadzenie zapewnia ulepszony reflektor LED Daymaker i reflektory z podwójnym halogenem, połączony układ hamulcowy Reflex z systemem ABS oraz silniki Twin-Cooled Twin Cam 103 i Twin Cam 103 o podwyższonej mocy.
  • Multimedia: Nowy system multimedialny Boom! z kolorowym ekranem to połączenie dźwięku o doskonałej jakości, łączności Bluetooth, funkcji poleceń głosowych, technologii syntezy mowy, nawigacji GPS oraz możliwości podłączenia intercomu i radia CB w jednym module.
  • Wrażenia: Od nowej owiewki typu Batwing z wlotem powietrza Splitstream po dopracowane miejsce pasażera, właściwości aerodynamiczne i ergonomię - wszystkie te czynniki mają na celu poprawę komfortu.
  • Styl: Poprawiony kształt i ergonomia wielu elementów, takich jak bagażnik Tour-Pak oraz kufry o nowym kształcie z praktycznymi zapięciami One-Touch, błotniki o płynnych liniach, lżejsze koła ze stopu aluminium oraz przełączniki umożliwiające intuicyjną obsługę.
  • Te elementy w ramach projektu RUSHMORE zastosowano w następujących modelach motocykli Harley-Davidson na 2014 rok: Road King Classic, Street Glide, Electra Glide Ultra Classic, Electra Glide Ultra Limited, Tri Glide Ultra Classic, CVO Ultra Limited oraz CVO Road King.

Więcej nowości w motocyklach Harley-Davidson na 2014 rok

  • Nowa stylistyka Dark Custom modelu Fat Bob, który wygląda teraz jeszcze bardziej stanowczo. Do wyróżniających się elementów można zaliczyć nowy ścięty tylny błotnik z wbudowanym podwójnym, tylnym światłem LED z obwódką. Wszystkie chromowane elementy zastąpiono czarnymi, m.in. jednostkę napędową, osłonę filtra powietrza, osłony tylnych amortyzatorów, półki typu triple clamp, obwódki reflektorów, konsolę oraz osłonę akumulatora. Pełne koła z aluminium są pomalowane proszkowo na czarno i wykończone wygrawerowanym laserowo logo Harley-Davidson oraz paskiem na obręczy.
  • System ABS (system zapobiegający blokowaniu kół podczas hamowania) zapewniający pewność prowadzenia jest dostępny we wszystkich modelach Sportster na 2014 rok (jako opcja w modelu Iron 883). Dodatkowo gama modeli Sportster charakteryzuje się teraz nowymi przełącznikami i elementami układu hamulcowego oraz łatwiejszym dostępem diagnostycznym, a ponadto są one wyposażone w inteligentny, zbliżeniowy system zabezpieczający H-D.
  • Jednym z modeli, z serii limitowanych motocykli CVO na 2014 rok, jest nowy model CVO Softail Deluxe - najwyższej klasy motocykl turystyczny custom wyposażony w zdejmowaną przednią szybę, system nawigacji GPS, reflektor LED Daymaker, zdejmowane kufry i oczywiście wyrazisty lakier oraz potężny silnik Screamin' Eagle o pojemności 1800 cm3, który jest nieodłącznym elementem programu CVO. Modele CVO Road King oraz najwyższej klasy CVO Ultra Limited powracają wyposażone w nowe elementy i udoskonalenia w ramach projektu RUSHMORE. Masywny chopper CVO Breakout Softail będzie dostępny w trzech nowych motywach lakierowania nadających mu olśniewający wygląd.
  • Jednostka napędowa Twin Cam 103 jest obecna we wszystkich motocyklach Harley-Davidson z serii Dyna i Softail.

Harley-Davidson Motor Company jest producentem tzw. motocykli ciężkich typu custom, cruiser i motocykli turystycznych oraz producentem szerokiej gamy części i akcesoriów a także odzieży motocyklowej i odzieży do użytku codziennego.

Czytaj więcej w Money.pl
Dlaczego nikt nie kupuje jednośladów? W 2012 r. zarejestrowano o prawie 10 proc. mniej nowych i używanych maszyn niż przed rokiem.
Pobił już wszystkie rekordy Wierzy w to, że Polacy drużynowo mogą zawalczyć o złoto. - _ Słyniemy z tego, że potrafimy się zjednoczyć i potem iść wspólnie na wojnę _ - przekonuje.
Bądź jak Marlon Brando Skórzane spodnie i ramoneska, ciemny t-shirt oraz czarne buty. Moda motocyklowa znów na czasie.
Tagi: harley davidson, business news, wiadmomości, wiadomości, gospodarka, manager, strategie, prosto z firm, marketing i sprzedaż, marketing i zarządzanie, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz