Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Hawe bliżej instalacji światłowodów na Ursynowie

0
Podziel się:

- Podpisaliśmy dzisiaj list intencyjny z Urzędem Dzielnicy Ursynów w sprawie budowy sieci FTTH - poinformował prezes Hawe.

Krzysztof Witoń
Krzysztof Witoń (HAWE S.A.)
bEshJeTF

Hawe podpisało list intencyjny z Urzędem Dzielnicy Ursynów na budowę nowoczesnej sieci światłowodowej FTTH na Ursynowie - poinformował Krzysztof Witoń, prezes Hawe (na zdjęciu). Spółka chce zainstalować pięć tysięcy linii, a koszt jednej to 600-800 złotych.

_ - Podpisaliśmy dzisiaj list intencyjny z Urzędem Dzielnicy Ursynów w sprawie budowy sieci FTTH _ - powiedział Witoń._ - Partnerem technologicznym projektu będzie Huawei, a Hawe wykorzysta istniejącą już infrastrukturę teletechniczną należąca do Orange _ - dodał.

Witoń poinformował, że wkrótce rozpocznie się badanie zainteresowania projektem wśród mieszkańców i firm branżowych._ - Inwestycja będzie początkowo w całości sfinansowana przez Hawe ze środków własnych. Następnie włączy się nasz partner technologiczny _- powiedział.

bEshJeTH

Obecny na konferencji burmistrz Dzielnicy Ursynów Piotr Guział poinformował, że decyzja o doprowadzeniu sieci do budynków należy do kilkudziesięciu spółdzielni mieszkaniowych._ - Przeprowadziliśmy sygnalne, nieoficjalne rozmowy z zarządami spółdzielni i oceniam je jako dobre _ - powiedział Guział.

Hawe ocenia, że na Ursynowie może zostać zainstalowanych około pięć tysięcy linii, a koszt jednej to około 600-800 złotych._ - Do końca roku chcemy zakończyć konsultacje i uzgodnienia. Liczymy, że prace nad realizacją projektu zakończą się w 2014 roku _ - powiedział Witoń.

Grupa kapitałowa Hawe od stycznia do końca czerwca tego roku wypracowała przychody na poziomie prawie 82 miliony złotych wobec 60 milionów w analogicznym okresie 2012 roku. W tym czasie zanotowała zysk netto o wartości niemal 40 milionów złotych, a od stycznia do czerwca 2012 roku - ponad 14 milionów złotych.

Hawe S.A., spółka dominująca, zanotowała w pierwszym półroczu 2013 roku stratę netto nieco ponad 2,2 miliona złotych wobec straty niemal 1,6 miliona w analogicznym okresie roku poprzedniego. Od 2007 roku spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie.

bEshJeTN

Sprawdź notowania Hawe w ostatnich trzech miesiącach:

Pod koniec lipca do zarządu spółki dołączył Jarosław Bauc, były wiceminister finansów. We wrześniu Hawe stało się największym udziałowcem Mediatela, dzięki czemu pozyskało dodatkowe narzędzia dla rozwoju sieci światłowodowych. Na początku października wycena akcji spółki sięgnęła 5,8 złotego, a analitycy podtrzymali rekomendację kupna.

W strategii na lata 2013-2017 Hawe podało, że w roku 2017 chce mieć 0,7 mln linii w technologii FTTH, a cel dziesięcioletni to 1,2 mln linii w tej technologii. Sieć FTTH (Fiber To The Home) to sieć, w której światłowód doprowadzony jest bezpośrednio do mieszkania, domu jednorodzinnego, czy biura.

bEshJeTO

Czytaj więcej w Money.pl

bEshJeUi
business news
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)