Notowania

hawe
02.09.2013 14:02

Hawe liczy zyski i wypuszcza obligacje za 10 mln złotych

W drugim kwartale spółka wypracowała ponad czternaście milionów złotych zysku netto - to niemal dziewięć milionów więcej w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(HAWE S.A.)
Krzysztof Witoń, prezes spółki

-_ Pokazuje to wysokie dynamiki naszych zysków _ - komentuje Krzysztof Witoń, prezes spółki Hawe.

- _ W kolejnych kwartałach tego roku spodziewamy się utrzymania pozytywnej dynamiki _- dodaje Witoń. Skąd ten wzrostowy trend? Dobre wyniki Hawe związane są przede wszystkim z restrukturyzacją zatrudnienia jednej z zależnych spółek zajmującej się budownictwem.

We wrześniu spółka chce sprzedać obligacje o wartości dziesięciu milionów złotych. Środki te przeznaczony na inwestycje związane z budową sieci światłowodowej.

_ - Dzisiaj rozpoczynamy kolejny program emisji obligacji o wartości dziesięciu milionów złotych, który związany jest z naszą spółką zależną, Hawe Telekom. Środki z tego tytułu trafią na uruchomienie pilotaży FTTH - _ powiedział Witoń_ . - W tej chwili jesteśmy na etapie wyboru lokalizacji i operatora, z którym będziemy współpracować. Do końca tego roku chcemy wykonać pilotaż, który da nam wiedzę o możliwościach realizacji tego projektu na terenie całego kraju _- dodał.

Spółka rozmawia ponadto z instytucjami finansowymi w sprawie restrukturyzacji obecnego długu oraz formy finansowania inwestycji w światłowody, która może w pierwszym etapie pochłaniać około 100 mln zł rocznie.

- _ Chcielibyśmy zakończyć rozmowy o restrukturyzacji długoterminowego zadłużenia do końca tego roku. Mają one na celu dopasowanie zapadalności długu do naszych planów inwestycyjnych. Interesuje nas horyzont dziesięcioletni _ - mówi Witoń.

- _ Obecnie mamy komfort w zakresie krótkoterminowego finansowania, uporządkowanie zadłużenia ma na celu jedynie przygotowanie do startu programu światłowodowego i obniżenie kosztów finansowych _ - dodaje.

Hawe zanotowało wzrost zysku netto również w pierwszym kwartale tego roku. Wtedy wyniósł on ponad 25 milionów złotych wobec niecałych dziewięciu milionów rok wcześniej. To dla spółki informacja tym ważniejsza, że w roku 2012 nie radziła sobie najlepiej. Wtedy zysk netto za cały rok spadł do niecałych 17 milionów złotych wobec prawie 50 milionów złotych w 2011 roku. Od dwóch miesięcy nastąpiła też wyraźna poprawa notowań akcji Hawe na warszawskiej giełdzie.

Zobacz, jak Hawe S.A. radziło sobie na giełdzie od początku 2013 roku:

* *

HAWE S.A. jest spółką publiczną, której akcje od 2007 roku notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Głównymi obszarami jej działalności są: zarządzanie aktywami spółek zależnych, pozyskiwanie kapitału i finansowania oraz wsparcie w opracowywaniu strategicznych kierunków rozwoju Grupy Hawe. Ta ostatnia świadczy usługi operatorskie na bazie posiadanej infrastruktury światłowodowej oraz usługi projektowe i budowlane dla branży telekomunikacyjnej, elektroenergetycznej i samorządów terytorialnych.

Czytaj więcej w Money.pl
Gant chce wykupić obligacje za ponad 20 mln zł Pod uwagę brane są papiery dłużne zapadłe w ostatnich trzech miesiącach.
Dla Boryszewa druga połowa roku będzie trudniejsza Sprzedaż może spaść. - _ Miałem nadzieję, że przekroczymy w tym roku 5 mld zł, ale chyba będzie tak dopiero w 2015 roku _ - mówi prezes Piotr Szeliga.
Jeszcze w tym roku Warimpex sfinalizuje dużą inwestycję Oprócz sprzedaży warszawskiego biurowca, wśród priorytetów wymienia się też projekty budowlane w Petersburgu i Budapeszcie.
Tagi: hawe, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz