Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Heineken jest w sporych tarapatach

0
Podziel się:

Heineken to jeden z największych producentów piwa na świecie, ma w ofercie ponad 200 różnych marek piwa i cydru.

Jean-François van Boxmeer, prezes Heinekena
Jean-François van Boxmeer, prezes Heinekena (materiały prasowe)

Trzeci producent piwa na świecie obniża prognozę sprzedaży w 2013 roku, między innymi w Europie. Holenderski browar zanotował też dużo słabszy od oczekiwań wynik za pierwszy kwartał tego roku.

Światowa wartość sprzedaży piwa w pierwszych trzech miesiącach tego roku wyniosła 4,14 miliardów euro, czyli o ponad 8 procent więcej niż rok temu. Wynik zawiódł jednak rynkowych analityków, którzy spodziewali się przychodów na poziomie 4,3 miliarda euro. Wzrost sprzedaży w dużej mierze wynikał z przejęcia i konsolidacji Asia Pacific Breweries, właściciela popularnej na wschodzie marki Tiger.

Heineken odnotował jednak spory, bo ponad 8-procentowy spadek wartości sprzedaży we Wschodniej Europie. Na domiar złego, to największy rynek zbytu holenderskiego producenta. Gorszy wynik to efekt wprowadzenia w Rosji niekorzystnych regulacji prawnych i wyższego podatku od tego napoju.

Prognozy na ten rok nie napawają optymizmem. Heineken spodziewa się, że wzrost wolumenu sprzedaży i przychodów w 2013 roku znacząco zwolni, a istotny w tym udział będzie miał rynek sprzedaży na Starym Kontynencie. Producent spodziewa się, że przez oszczędności wprowadzane przez rządy Europy, konsumenci zmniejszą kwoty przeznaczane na rozrywkę.

Heineken to jeden z największych producentów piwa na świecie, ma w ofercie ponad 200 różnych marek piwa i cydru.

business news
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)