Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kan
24.06.2015 12:22

Henryk Kania zwiększy asortyment wędlin dla Tesco w Wielkiej Brytanii

ZM Henryk Kania rozszerzają współpracę z Tesco w Wielkiej Brytanii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mikey/Flickr (CC BY 2.0))

Zakłady Mięsne Henryk Kania rozszerzają współpracę z Tesco w Wielkiej Brytanii - wzbogacony zostanie asortyment wędlin oferowanych w tym kraju. Firma liczy, że w ciągu 3 lat udział eksportu sięgnie kilkunastu procent przychodów spółki, poinformowała członek zarządu Dominika Rąba.

"W ramach umowy z brytyjskim gigantem rozszerzony zostanie asortyment wędlin dostępnych w tym kraju pod marką Henryk Kania" - czytamy w komunikacie. Współpraca spółki z Tesco w Wielkiej Brytanii trwa już 7 lat.

- Rozszerzenie współpracy z siecią hipermarketów Tesco na terenie Wielkiej Brytanii to ważny element naszej strategii biznesowej, która zakłada systematyczny wzrost przychodów z działalności eksportowej. Planujemy, że w ciągu najbliższych trzech lat udział sprzedaży zagranicznej w ogólnej strukturze przychodów spółki osiągnie poziom około 15 proc. - powiedziała Rąba.

Podkreśliła, że Wyspy Brytyjskie wydają się być naturalnym kierunkiem rozwoju, który ma przybliżyć spółkę do tego celu. Przemawiają za tym także dane rynkowe. W 2013 roku przeciętny Polak spożył 35,5 kg wyrobów mięsnych. W tym roku liczba ta najprawdopodobniej wzrośnie do 39 kg (według prognoz Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej, cytowanych przez "Rzeczpospolitą"). W przypadku Wielkiej Brytanii w ubiegłym roku poziom konsumpcji mięs i wędlin był ponad dwukrotnie wyższy, wskazała.

Notowania tygodniowe akcji ZM Kania

Zakłady Henryk Kania są jednym z największych producentów wyrobów wędliniarskich w kraju i oferują szeroki wachlarz produktów pod marką Henryk Kania i Henryk Kania Maestro, a także z obszaru marek własnych i prywatnych. Spółka realizuje produkcję w zakładach przetwórczych o zdolnościach produkcyjnych na poziomie 240-260 ton na dobę. Głównymi odbiorcami jej produktów są sieci handlowe w kraju i za granicą, m.in. Auchan, Biedronka, Carrefour, Delikatesy Centrum, E-Leclerc, Intermarche, Kaufland, Lidl, Makro, Netto oraz Żabka.

Zakłady Mięsne Henryk Kania są notowane na rynku głównym warszawskiej giełdy od marca 2012 r. W 2014 roku ZM Henryk Kania osiągnęły przychody ze sprzedaży w wysokości 851,75 mln zł, co oznacza wzrost o 41 proc. r/r.

Tagi: kan, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prosto z firm, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz