Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
unia europejska
16.05.2013 10:43

Huawei może zostać wyrzucone z Europy. Także z Polski

Rzecznik koncernu dodał, że na razie do firmy na razie nie dotarły żadne oficjalne informacje o roszczeniach Komisji Eurpejskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(itupictures/CC BY 2.0/Flickr)
Li Sanqi, prezes Huawei do spraw technologii<br>

Ciemne chmury nad chińskimi gigantami rynku telekomunikacyjnego w Europie. Komisja Europejska planuje przesłać do Pekinu oficjalne ostrzeżenie dotyczące nielegalnych praktyk dwóch firm - Huawei i ZTE. Koncern Huawei jest obecny także w naszym kraju.

Według źródeł w Komisji Europejskiej obydwie chińskie firmy telekomunikacyjne mają otrzymywać wsparcie ze strony chińskich władz, co czyni ich produkty bardziej konkurencyjnymi na europejskim rynku.

List unijnego komisarza do spraw handlu do chińskich władz ma być, według nieoficjalnych informacji, ostatnim krokiem przed podjęciem przez Komisję Europejską poważniejszych działań.

Jeśli obie firmy nie zastosują się do zaleceń Unii Europejskiej na ich produkty w Europie, w tym także w Polsce, mogą zostać nałożone antydumpingowe cła.

Huawei odrzuca oskarżenia. Rzecznik koncernu dodał, że na razie do firmy nie dotarły żadne oficjalne informacje o roszczeniach Komisji Eurpejskiej.

Wcześniej Huawei oskarżany był o zbyt bliskie kontakty z chińskimi władzami. Z tego powodu ograniczenia działalności tej firmy na swoim terytorium wprowadziła już Australia i Stany Zjednoczone.

Chiński koncern tłumaczył wtedy, że decyzja o wyjściu z amerykańskiego rynku podyktowana jest słabymi wynikami finansowymi, a koncern odpuszcza starania o wejście na niego na stałe. _ Wolimy skupić się na reszcie świata _ - mówił Li Sanqi, prezes Huawei do spraw technologii.

Czytaj więcej w Money.pl
CEO Huawei zabiera głos pierwszy raz od 25 lat, żeby powiedzieć... Ren Zhengfei twierdzi, że Huawei, chiński producent smartfonów, ,,nie ma żadnego związku" z zarzucanymi mu zagrożeniami jeżeli chodzi o cyberbezpieczeństwo.
Podejrzenia o szpiegostwo ze śmiercią w tle W weekend Financial Times opisał tajemniczą śmierć amerykańskiego inżyniera, który - według dziennika - miał być zaangażowany w tajny projekt w firmie Huawei.
Europa oskarża Chiny. Dokładają do produkcji W czwartek cła antydumpingowe i równoważące subsydia na chińskie panele nałożyły Stany Zjednoczone.
Tagi: unia europejska, huawei, business news, strategie firm, wiadmomości, gospodarka, manager, strategie, prosto z firm, z rynku
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz