Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

IDC: inteligentne urządzenia wielofunkcyjne (Smart MFP) zmieniają przepływ pracy

0
Podziel się:

Z nowego biuletynu informacyjnego IDC przygotowanego na zlecenie firmy OKI Europe wynika, że najnowsze Smart MFP pozwalają w łatwy sposób odejść od procesów opartych na dokumentach papierowych na rzecz cyfrowego obiegu dokumentów

IDC: inteligentne urządzenia wielofunkcyjne (Smart MFP) zmieniają przepływ pracy
(imago stock&people/EASTNEWS)

_ Z nowego biuletynu informacyjnego IDC przygotowanego na zlecenie firmy OKI Europe wynika, że najnowsze Smart MFP pozwalają w łatwy sposób odejść od procesów opartych na dokumentach papierowych na rzecz cyfrowego obiegu dokumentów _

_ _

Warszawa, 7 marca 2015 r. – nowy biuletyn informacyjny firmy IDC, przygotowany na zlecenie Oki Europe, potwierdził, że inteligentne urządzenia wielofunkcyjne (Smart MFP) pomagają zmienić podejścia do kwestii organizacji przepływu pracy.

Biuletyn zatytułowany _ „Czy wykorzystywane przez Ciebie procesy biznesowe ograniczają Twoje możliwości rynkowe? Wydajne drukowanie dokumentów i zarządzanie nimi za pomocą inteligentnych urządzeń wielofunkcyjnych” _ przygotowała Jacqui Hendriks, IDC's Head of European Managed Print Services and Document Solutions.

Badanie firmy IDC podkreśliło konieczność ulepszenia przepływów pracy wśród europejskich firm z sektora MŚP i pokazało, że dla 67% tych firm najważniejszym priorytetem biznesowym jest zwiększenie wydajność. Jednak pomimo faktu, że usługi w chmurze zapewniają firmom dostęp do zaawansowanej technologii, to tylko jedna trzecia przedsiębiorstw planuje w jaki sposób ma podjąć się obsługi rosnącej ilości informacji i zarządzania nimi w coraz bardziej cyfrowym świecie.

Z biuletynu wynika także, że wyzwania związane z obsługą tradycyjnych dokumentów w formie papierowej są bardzo czasochłonne i przyczyniają się do 20% spadku wydajności pracowników, co przekłada się na ponad dwa miesiące robocze w ciągu roku. Pomimo faktu, że nowe technologie, takie jak mobilność, duże zbiory danych, przedsiębiorczość społecznościowa i chmury obliczeniowe, powodują wśród przedsiębiorstw obawy dotyczące bezpieczeństwa, to nadal trzy czwarte małych i średnich firm nie korzysta z żadnego systemu zabezpieczeń, co naraża je na ryzyko utraty poufnych danych.

W biuletynie IDC pokazała, że zaawansowane funkcje, w które wyposażone są współczesne Smart MFP pozwalają sprostać wyzwaniom związanym z bezpieczeństwem oraz wydajnością pracy. Smart MFP usprawniają przepływy pracy i poprawiają wydajność poprzez zapewnienie bardziej inteligentnych operacji biznesowych i efektywniejszych procesów dla małych i średnich firm. Biuletyn stwierdza: „Zapewniające dostęp do chmury inteligentne urządzenia wielofunkcyjne wykraczają poza dotychczasową rolę drukarek i kserokopiarek, stając się narzędziami cyfrowej transformacji i umożliwiając firmom nie tylko gromadzenie i integrowanie informacji, ale także ich dystrybuowanie”.

W biuletynie przyjrzano się bliżej innym czynnikom napędzającym konieczność wprowadzania zmian, takim jak rosnące wyzwania IT. Podkreślono przy tym, że firmy muszą podejmować ważne decyzje dotyczące inwestycji i priorytetów, aby zapewnić wsparcie dla rozwoju i skuteczności konkurencyjnej.

Zanim firma zdecyduje się przejść na kosztowne systemy ERP (Enterprise Resource Planning) powinna najpierw rozważyć możliwość mniejszej inwestycji w Smart MFP, które pozwalają na dostosowanie narzędzi do obsługi przepływów pracy. Smart MFP zapewniają bowiem wystarczające opcje automatyzacji i integracji w celu zwiększenia wydajności przedsiębiorstwa w krótszym czasie.

Badanie firmy IDC stwierdza, że inteligentne urządzenia wielofunkcyjne (Smart MFP) mogą pełnić rolę platformy umożliwiającej rozwój dzięki ekonomicznym i szybkim rozwiązaniom przepływu pracy zapewniającym zgodność z przepisami i zasadami bezpieczeństwa oraz wspierającym główne cele biznesowe, takie jak mobilność. Ponadto umożliwiają one podejmowanie inicjatyw związanych z redukcją kosztów. Zdaniem IDC urządzenia tego typu mogą pomóc w zmianie podejścia do kwestii organizacji przepływu pracy.

Jest to szczególnie ważne dla małych i średnich firm, w przypadku których możliwości wzrostu są ograniczone przez procesy wewnętrzne. Ciąży na nich presja zarządzania mobilnością i optymalizacji swoich zasobów. Korzystając z inteligentnych urządzeń wielofunkcyjnych, małe i średnie firmy zyskują możliwość ograniczenia takiej presji i osiągnięcia znaczących korzyści w zakresie przepływów pracy.

Inteligentne urządzenia wielofunkcyjne (Smart MFP) nie tylko wpływają na strategię przepływów pracy, ale także zapewniają firmom bez systemów zabezpieczeń dokumentów możliwość kontroli dostępu do poufnych informacji przy użyciu narzędzi do uwierzytelniania oraz ochrony danych klientów poprzez dostęp oparty na uprawnieniach.

– Ten wszechstronny biuletyn firmy IDC identyfikuje wiele wyzwań i priorytetów ważnych dla współczesnych firm, które chcą poprawić swoje procesy biznesowe. IDC pokazuje w jaki sposób Smart MFP, dzięki swoim zawansowanym możliwościom, stają się pomocne w tym procesie– mówi Terry Kawashima, dyrektor zarządzający w firmie OKI Europe Ltd. – Ponadto określa również ścisłe powiązanie między urządzeniami i wymaganiami nowoczesnych firm.

Inteligentne urządzenia wielofunkcyjne (Smart MFP) firmy OKI Europe łączą w sobie szereg funkcji wymaganych do przechwytywania i przetwarzania informacji w bardziej inteligentny sposób, pomagając pracownikom pracować wydajniej. Smart MFP to połączenie ekonomicznych rozwiązań, inteligentnego oprogramowania, zaawansowanych technologii i otwartej architektury, co pozwala bezproblemowo integrować je z istniejącymi procesami obiegu dokumentów.

Ta wbudowana elastyczność stanowi odpowiedź na potrzeby 70% małych i średnich firm europejskich, które zgodnie z badaniem firmy IDC wprowadzają narzędzia automatyzacji procesów biznesowych w celu zwiększenia wydajności pracowników. Smart MFP umożliwiają skalowanie zgodnie z przyszłym rozwojem, a także nowymi trendami biznesowymi i technologicznymi.

Dodatkowe informacje, a także kopię biuletynu informacyjnego IDC i infografiki można znaleźć pod adresem www.oki.pl/smartmfps.

O OKI Europe

OKI Europe Ltd jest działem Oki Data Corporation, globalnej firmy zajmującej się działalnością typu business-to-business, która koncentruje się na tworzeniu profesjonalnych drukujących produktów, aplikacji i usług komunikacyjnych typu in-house, mających zwiększać wydajność dzisiejszych i przyszłych przedsięwzięć.

Jest to firma o ugruntowanej pozycji jednej z wiodących marek rozwiązań w obszarze druku, zarówno pod względem wartości, jak i sprzedanych produktów. Przez ponad 60 lat OKI Europe dostarcza zaawansowane rozwiązania druku na całym świecie, wprowadzając przełomowe technologie, które wspierają potrzeby zarówno dużych jak i małych firm. Nasz pionierski rozwój technologii druku cyfrowego LED umieścił OKI w rynkowej czołówce firm dostarczających przyjazne środowisku, ekologiczne, urządzenia drukujące w wysokiej rozdzielczości.

Oprócz szerokiego portfolio wielokrotnie nagradzanych drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych, OKI oferuje szereg usług, które pomagają zoptymalizować drukowanie i obieg dokumentów. To, wraz z zintegrowanym pakietem technologii i narzędzi programowych, może pomóc firmom przejąć kontrolę nad kosztami druku i prowadzeniem dokumentacji w bezpiecznym środowisku, niezależnie czy praca biura bazuje na mobilności czy rozwiązaniach w chmurze.

Obecnie OKI Europe zatrudnia około 1100 osób w 21 lokalizacjach (biura handlowe i zakłady produkcyjne) i jest reprezentowany w 60 krajach w całym regionie EMEA.

Oki Data Corporation jest częścią Oki ElectricIndustry Co. Ltd. z siedzibą w Tokyo, który jako pierwszy japoński producent telekomunikacyjny został założony w 1881 r.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.oki.pl oraz www.okieurope.com

Kontakt dla mediów:

Justyna Kamińska

+48 22 858 74 58 (#39)

business news
sponsorowane
prosto z firm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Artykuł sponsorowany
KOMENTARZE
(0)