Notowania

IMC zyska na dewaluacji ukraińskiej hrywny

W tym roku firma planuje zredukować dług do 100 mln dolarów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(IMC Company)
Alex Lissitsa, prezes IMC Company

Industrial Milk Company oczekuje poprawy wyników finansowych w bieżącym roku, a głównym czynnikiem, który wpłynie na wyniki spółki będą skutki dewaluacji hrywny w latach 2014-2015, poinformował agencję ISBnews prezes Alex Lissitsa.

- Spodziewamy się poprawy wyników finansowych w 2015 roku. Głównym czynnikiem, który wpłynie na nasze wyniki, będą skutki dewaluacji hrywny w latach 2014-2015 - powiedział Lissitsa w rozmowie z ISBnews.

Dodał, że istotna dewaluacja hrywny w całym 2014 r. oraz w I kw. br. miała pozytywny wpływ na przychody ze sprzedaży w 2015 r. pozostałości kukurydzy uprawianej w 2014 roku - na początku tego roku IMC miało ok. 450 tys. ton kukurydzy pochodzącej ze zbiorów 2014 r.

- Po drugie, zakładając, że w 2015 r. stopień dewaluacji hrywny będzie mniejszy niż w 2014 r., walutowe bezgotówkowe straty, czyli strata niepieniężna związana z różnicami kursowymi wynikającą z przeszacowania przez IMC dolarowego długu spółek zależnych, będą zdecydowanie niższe. Pozwoli to zakończyć 2015 r. z pozytywnym wynikiem na poziomie zysku netto - powiedział prezes.

Lissitsa poinformował, że sprzedaż i dostawy do odbiorców zapasów kukurydzy ze zbiorów 2014 r. idą zgodnie z planem. Z około 450 tys. ton zapasów na początek 2015 r. zakontraktowane jest 300 tys. ton.

Spółka jest także w pełnej gotowości do startu wiosennej kampanii siewnej (zakupione nawozy, środki ochronne, przygotowany sprzęt), która rozpocznie się w najbliższych dniach.

Wyniki za 2014 r. IMC opublikuje 16 kwietnia br.

Notowania tygodniowe IMC

Redukcja długu o 100 mln dolarów

Spółka zamierza w tym roku zredukować dług o 27 mln USD do 100 mln USD na koniec roku.

"Planujemy w 2015 istotnie zredukować całkowity dług - z 127 mln USD na koniec 2014 r. do 100 mln USD na koniec 2015 r., zmniejszając w ten sposób koszt jego obsługi" - powiedział Lissitsa.

Dodatkowo, w tym roku spółka spodziewa się pozytywnego wpływu na działalność operacyjną nowego systemu zarządzania procesami biznesowymi i motywacją personelu, a także kontynuacji projektu optymalizacji segmentu produkcji mleka.

Zarejestrowana w Luksemburgu IMC jest spółką z sektora rolniczego działającą w środkowo-północnej Ukrainie (region Połtawy, Czernichowa i Sumy). Działalność IMC skupia się na uprawie zbóż, roślin oleistych oraz ziemniaków. Spółka jest również jednym z największych producentów mleka na Ukrainie. Od maja 2011 r. IMC jest notowane na GPW.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: rynek spożywczy, imc, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz