Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budownictwo
15.06.2015 13:55

Immofinanz buduje park handlowy w Świnoujściu

Generalnym wykonawcą projektu w Świnoujściu jest Budimex, podała spółka. Otwarcie parku handlowego przewidziane jest na wiosnę 2016 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Leszek Szymański)
Eduard Zehetner, prezes Immofinanz

Immofinanz Group rozpoczęła budowę piątego parku handlowego pod marką parasolową Stop.Shop. w Polsce. Generalnym wykonawcą projektu w Świnoujściu jest Budimex, podała spółka. Otwarcie parku handlowego przewidziane jest na wiosnę 2016 roku.

"Stop.Shop. w Świnoujściu będzie posiadał łączną powierzchnię najmu na poziomie ponad 3,6 tys. m2 i zlokalizowany zostanie przy ul. Kościuszki 15, w bezpośrednim sąsiedztwie supermarketu Kaufland. Swoim zasięgiem obejmie on ponad 70 tys. mieszkańców (przy założeniu około 30 minut czasu jazdy). Immofinanz Group zamierza zaoferować przyszłym odwiedzającym Stop.Shop. bogatą mieszankę najemców, w tym zarówno tych lokalnych, krajowych, jak i międzynarodowych" - czytamy w komunikacie.

Obiekt powstanie we wpisanym do rejestru zabytków budynku dawnej miejskiej rzeźni i masarni, podano również.

Koncepcja marki Stop.Shop. bazuje na pomyśle realizacji parków handlowych w miastach liczących od 30 tys. do 150 tys. mieszkańców. Powierzchnie pod wynajem wahają się od 3 tys. m2 do 15 tys. m2. W Polsce do tej pory zostały otwarte parki handlowe Stop.Shop. w Legnicy, Mławie, Kętrzynie oraz Żarach, przypomina Immofinanz.

Notowania tygodniowe akcji Immofinanz

Grupa inwestycyjno-deweloperska Immofinanz AG jest spółką notowaną na głównym rynku warszawskiej giełdy od maja 2013 r. oraz na giełdzie w Wiedniu od 1996 roku.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: budownictwo, nieruchomości, iia, bdx, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz