Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Impel zakłada elektroniczne kajdanki. Zarobi na tym miliony

0
Podziel się:

Największa firma outsourcingowa w Polsce realizuje umowę dla Ministerstwa Sprawiedliwości.

Wojciech Rembikowski, wiceprezes Impel SA
Wojciech Rembikowski, wiceprezes Impel SA (Impel SA)

Prawie 4,5 tysiąca elektronicznych kajdanek zainstalowała już skazanym Grupa Impel. Więziennictwo to nowy dla firmy rynek. Wchodzi na niego dzięki kontraktowi z Ministerstwem Sprawiedliwości.

Jak podaje Grupa Impel, instalacja prawie 4,5 tysiąca elektronicznych kajdanek u wszystkich skazanych na taką karę w Polsce była największą tego typu operacją w Europie. Na wdrożenie nowego systemu elektronicznego dozoru firma miała 30 dni.

Szacowana wartość zawartego na okres 54 miesięcy kontraktu to 214 milionów złotych. Segment _ Bezpieczeństwo _, którego spółką wiodącą jest Impel Security Polska, w ciągu trzech kwartałów tego roku wypracował 354,8 miliona złotych przychodów, co było wynikiem zbliżonym do osiągniętego rok wcześniej.

- _ Nasza rola polega na instalacji elektronicznych kajdanek, a potem monitorowaniu skazanych, w szczególności tego, czy nie przekraczają dozwolonych granic pobytu. Realizujemy postanowienia sądu, które obecnie głównie wyznaczają dozór w wyznaczonym miejscu, domu czy mieszkaniu. W tej sytuacji urządzenie monitorujące wykrywa obecność niewielkiego nadajnika umieszczonego na ciele skazanego w technologii z użyciem fal radiowych. Zasięg takiej jednostki centralnej jest przy każdej instalacji określany i dostosowywany do miejsca zamieszkania i warunków tam panujących, aby pokrywały jedynie lokalizacje do których skazany ma mieć dostęp, na przykład bez możliwości wyjścia na klatkę schodową dalej niż na metr _ - tłumaczy w rozmowie z Money.pl Wojciech Rembikowski, wiceprezes Grupy Impel.

Pracownicy Impela nie mają prawa podejmować interwencji, jeżeli skazany oddali się ze wskazanego miejsca. - _ O złamaniu postanowień sądu, czyli przekroczeniu dozwolonej granicy pobytu - po weryfikacji, do której jesteśmy zobowiązani - informujemy niezwłocznie Centrum Monitorowania podległe Ministerstwu Sprawiedliwości _ - wyjaśnia Wojciech Rembikowski.

Wiceprezes Grupy Impel dodaje, że docelowo systemem elektronicznego dozoru ma być objętych 15 tysięcy osób.

Skonsolidowane przychody Grupy Impel po trzech kwartałach wyniosły ponad 1,2 miliarda złotych, co oznacza wzrost o 8 procent w porównaniu do tego samego okresu ubiegłego roku. Skonsolidowany zysk operacyjny po dziewięciu miesiącach zamknął się kwotą 43,8 miliona złotych, a zysk netto (przypisany akcjonariuszom podmiotu dominującego) sięgnął 23,7 miliona złotych. Oznacza to wzrost odpowiednio o 10 procent r/r i 17,3 procent r/r.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)