Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

IMS podaje prognozy i zdradza plany

0
Podziel się:

- W nadchodzących latach chcemy rosnąć co najmniej w takim tempie jak obecnie - mówił prezes spółki.

Michał Kornacki.
Michał Kornacki. (mat. press)

Spółka Internet Media Services planuje w kolejnych latach poprawiać wyniki co najmniej w tegorocznym tempie. Nie wykluczamy przejęć oraz ekspansji na rynki poza Europą - powiedział prezes Michał Kornacki.

- _ W nadchodzących latach chcemy rosnąć co najmniej w takim tempie jak obecnie. Wzrost zysków będzie nadal szybszy niż zwyżka przychodów, ponieważ nasza obecna struktura jest przygotowana do obsługi trzy, czterokrotnie większej sprzedaży, bez wzrostu kosztów stałych _ - powiedział prezes.

Grupa prognozuje, że w 2014 roku przychody wzrosną o 15 proc. do 36 mln zł. Zysk netto ma wzrosnąć o 41 proc. do 5,2 mln zł. Prezes podał, że IMS widzi możliwości do przejęć spółek z branży. Nie sprecyzował jednak czy grupa prowadzi w tej sprawie jakiekolwiek rozmowy. Dodał, że IMS realizuje obecnie testy swoich usług w różnych miejscach świata i nie wyklucza wchodzenia na rynki poza Europą.

Internet Media Services świadczy usługi z zakresu marketingu sensorycznego w Polsce i Europie. Wykorzystuje techniki umożliwiające kreowanie nastroju i wywieranie wpływu na zachowanie klienta.

Obecnie usługi IMS są wykorzystywane w 10 tys. lokalizacji, m.in. galeriach handlowych, restauracjach, supermarketach, klubach fitness oraz pubach.

Akcje Internet Media Services w ostatnim roku

Prezes podał, że w minionych latach spółka pozyskiwała ponad 1 tys. lokalizacji rocznie._ - Pracujemy intensywnie nad tym, aby kilkukrotnie zwiększyć to tempo, w taki sposób, aby nie generować przy tym znaczących dodatkowych kosztów _ - powiedział prezes.

Dzisiaj IMS zadebiutował na rynku głównym GPW, przenosząc się z NewConnect.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)