Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
informatyka
10.09.2013 11:19

Indata Software planuje akwizycję i emisję akcji

Pod koniec miesiąca spółka zadecyduje o emisji akcji, która jest związana z planowanym przejęciem trzech spółek z branży IT.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tro Media)
Grzegorz Czapla, prezes Indata Software

Pod koniec miesiąca Indata Software ma podjąć decyzję o emisji akcji, związanej z przejęciem grupy trzech spółek z branży IT. Jej nazwa nie została na razie ujawniona. - _ Bardzo nam zależy na tym przejęciu _ - podkreśla Grzegorz Czapla, prezes Indata Software. Decyzja w tej sprawie zapadnie 30 września, w czasie nadzwyczajnego walnego zgromadzenia spółki.

Akcje mają być wyemitowane na rynku NewConnect, na którym notowana jest spółka. Podmiot, który zamierza przejąć Indata Software, tworzy grupę kapitałową, składającą się z trzech spółek działających w branży informatycznej. Realizują one i wdrażają oprogramowanie dla biznesu.

Zobacz notowania akcji Indata Software na NewConnect w ostatnim półroczu:

Indata Software nie chce na razie zdradzać nazwy grupy, którą zamierza przejąć. Ta ma być ujawniona dopiero w momencie spełnienia się warunków zawieszających zakup udziałów. Wiadomo za to, że klientami spółek wchodzących w skład grupy byli między innymi Mennica Polska, Libet i Komandor i że spółki zatrudniają łącznie 50 osób.

_ - Ich główne atuty to, między innymi, wysoka efektywność operacyjna, doświadczona i wykwalifikowana kadra zarządzająca, autorski efektywny system do prowadzenia kampanii e-mail oraz kompetentny dział techniczny - _ mówi o firmach z planowanej do przejęcia grupy Grzegorz Czapla.

W lipcu tego roku spółka, działając jeszcze pod nazwą Tro Media, połączyła się WDSP Holding S.A. Po fuzji firmy przyjęły obecną nazwę. Planowana akwizycja jest elementem realizacji strategii spółki, która za cel postawiła sobie znalezienie się w gronie 25 największych firm IT pod względem wartości zysku netto w Polsce.

Na bazie wyników finansowych za 2012 rok według rankingu Computerworld Top 200 w edycji 2013 Indata Software (wtedy jeszcze działająca pod nazwą Tro Media) pod względem zysku netto uplasowało się w pierwszej pięćdziesiątki firm o największym zysku netto. Na rok 2014 spółka zakłada wejść do pierwszej czterdziestki.

Czytaj więcej w Money.pl
Infoscope debiutuje na New Connect. Z powodzeniem Po kilku minutach notowań wartość praw do akcji wzrosła o ponad 120 procent.
Planet Soft: wyniki dobre, ale na giełdzie słabo - _ Kurs akcji na tym poziomie w żaden sposób nie odzwierciedla wartości spółki _ - przekonuje prezes Hubert Wochyński.
Ericsson inwestuje 800 mln euro w chmurę Firma ma zamiar wybudować trzy globalne centra nowych technologii. Dwa z nich będą się mieścić w Szwecji, jedno w Kanadzie.
Tagi: informatyka, business news, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz