Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
smt
22.01.2014 11:30

Informatyczny SMT prognozuje wyniki

W trzecim kwartale rok do roku zysk netto wzrósł z 895 tysięcy złotych do 3,3 miliona złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe)

Dobre wyniki za 2013 rok i optymistyczny 2014 rok. Tak zapowiada najbliższy okres w swojej działalności spółka SMT. Poprzednio gdy firma kierowana przez Konrada Pankiewicza (na zdjęciu) opublikowała wyniki, jej akcje dość gwałtownie zaczęły rosnąć.

Wzrost zysku netto do poziomu 20 mln zł zakłada ogłoszona dziś prognoza wyników finansowych na 2014 rok. Wzrosnąć mają także przychody ze sprzedaży do poziomu 280 mln zł oraz zysk przed opodatkowaniem powiększony o amortyzację (24 mln złotych). Zysk przypadający na jedną akcję ma wynieść 1,78 zł.

Przy założeniu realizacji danych szacunkowych za 2013 rok i realizacji prognoz na 2014 rok przychody ze sprzedaży wzrosną o 40 procent rok do roku, zysk przed opodatkowaniem powiększony o amortyzację o 38 procent rok do roku, a zysk netto o 34 procent r/r.

Czynnikami, które mają pomóc w osiągnięciu zakładanych wyników jest rozwój spółek produktowych, w szczególności Satis Sp. z o.o. SKA oraz iAlabtros S.A., wzrost segmentu outsourcingu zasobów IT w Polsce i za granicą oraz zakończenie zmian strukturalnych w ramach grupy kapitałowej.

_ - Efekty zmiany strategii oraz rosnący portfel zamówień należą do czynników, które pozwolą nam realizować cele finansowe w tym roku. Koncentrujemy się na podnoszeniu marż oraz poprawieniu naszej pozycji konkurencyjnej na rynku _. – podkreśla Konrad Pankiewicz, prezes SMT.

Spółka zamierza się rozwijać w trzech segmentach: outsourcing technologiczny, outsourcing procesowy, outsourcing sprzedaży.

Rozwój segmentu technologicznego będzie realizowany przez spółki zależne SMT Software i Recrutia. Plany strategiczne zakładają ekspansję zagraniczną dzięki zagranicznym oddziałom oraz partnerom. W ramach segmentu tego segmentu firma produkuje oprogramowanie na zamówienie oraz specjalizuje się w outsourcingu kadr IT. W ramach segmentu outsourcingu procesowego spółka będzie rozwijać produkty własne m.in. SATIS- telemetrycznego systemu zarządzania flotą i monitoringu satelitarnego GPS i platformy e-Procurment do rezerwacji hoteli online dla biznesu.

_ - Jesteśmy gotowi, by w dziedzinie outsourcingu i tworzenia oprogramowania biznesowego rywalizować z międzynarodowymi konkurentami _ – dodaje Konrad Pankiewicz, prezes SMT.

Notowania akcji spółki od połowy 2013 roku Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Od połowy poprzedniego roku akcje spółki wzrosły o 52 procent. Zwyżka rozpoczęła się tak naprawdę we wrześniu i była kontynuowana w październiku i listopadzie. Rok do roku SMT mocno poprawiła wyniki. W trzecim kwartale rok do roku zysk netto wzrósł z 895 tysięcy złotych do 3,3 miliona złotych.

Pozytywny efekt dla firmy dała konsolidacja spółek zależnych. Pozwoliła ona na m.in. obniżenie kosztów. Te zmiany pociągnęły za sobą zmianę nazwy z ADV na SMT.

Tagi: smt, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz