Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

ING chce rosnąć szybciej niż rynek

0
Podziel się:

ING Bank Śląski chce w II półroczu 2014 r. kontynuować szybszy niż na rynku wzrost w obszarze kredytów i depozytów - poinformowała Małgorzata Kołakowska, prezes banku.

Małgorzata Kołakowska
Małgorzata Kołakowska (materiały prasowe)

Bank chce w II półroczu 2014 r. kontynuować szybszy niż na rynku wzrost w obszarze kredytów i depozytów - poinformowała prezes banku Małgorzata Kołakowska.

_ - Całe pół roku było bardzo dobre dla banku. Mamy bardzo silny wzrost po stronie kredytowej i depozytowej. W obszarze depozytowym rośniemy dwa razy szybciej niż rynek, a w obszarze kredytowym trzy razy szybciej _ - powiedziała Kołakowska. _ - Chcielibyśmy nadal rosnąć szybciej niż rynek _ - dodała.

Wartość depozytów wzrosła 12 proc. rdr, natomiast portfel kredytowy wzrósł o 13 proc. Portfel kredytów korporacyjnych na koniec czerwca 2014 r wynosił 35,4 mld zł, czyli wzrósł 14 proc. rdr.

_ - Widzimy wzrost portfela zarówno w obszarze małych i średnich firm, jak i w obszarze przedsiębiorstw. Widzimy nagromadzenie się projektów inwestycyjnych w 2014 roku _ - powiedziała Kołakowska. Prezes poinformowała, że obecnie 150 placówek banku działa w nowym formacie i do końca roku będzie ich blisko 200.

Zobacz notowania ING z ostatniego miesiąca

ING Bank Śląski pokazał również wyniki za drugi kwartał. Zgodnie z raportem spółka zarobiła w tym czasie 282,3 mln złotych. W analogicznym okresie roku poprzedniego zysk netto wyniósł 216,9 mln złotych. Jest to wzrost o 30 procent. Wynik jest nie tylko lepszy w ujęciu rocznym, ale także od oczekiwań rynku, które średnio plasowały się na poziomie 273,9 mln złotych.

W całym pierwszym półroczu zysk netto wyniósł 536,9 mln złotych, co jest rezultatem o 13 procent lepszym niż rok wcześniej.

Czytaj więcej w Money.pl
Spółka dnia: ING zaskoczył wynikami. Akcje mocno zwyżkują Firma zdradziła również, jakich wyników spodziewa się w drugiej połowie roku.
DM mBanku wycenił banki notowane na GPW Analitycy DM mBanku podwyższyli rekomendacje dla ING Banku Śląskiego, Millennium, Banku Handlowego i Getin Noble Bank.
14,3 miliona akcji Netii zmieniło właściciela Dwie transakcje na 7,5 mln akcji zostały przeprowadzone po cenie 5,25 zł za walor.
Citigroup wydał rekomendacje dla pięciu spółek Wyższą rekomendację otrzymał m.in. ING i mBank.
business news
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)