Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Inmedio trafi w ręce spółki Eurocash

0
Podziel się:

Firma notowana na GPW nabędzie 51 procent akcji operatora sieci sklepów Inmedio.

Jacek Owczarek, dyrektor finansowy Eurocash
Jacek Owczarek, dyrektor finansowy Eurocash (Eurocash)

Notowana na warszawskiej giełdzie spółka Eurocash powiększa swoją ekspansję na rynku. Firma podpisała właśnie dwie umowy na mocy których zaistnieje w takich sieciach jak Inmedio i 1minute. Planowane przejęcie zostanie jednak sfinalizowane po uzyskaniu zgody UOKiK.

Dziesiątego czerwca Eurocash i HDS Polska podpisały umowę przedwstępną na mocy której firma z GPW nabędzie 51 procent udziałów w spółce. Prowadzi ona sieć sklepów Inmedio liczącą ponad 410 placówek zlokalizowanych głównie w galeriach handlowych.

Równocześnie została zawarta umowa franczyzowa pomiędzy Eurocash Convenience, a HDS, która pozwoli na wykorzystanie znaku towarowego 1minute do rozwoju sieci sklepów typu conveninece. Są to małe sklepy oferujące produkty FMCG, czyli tzw. szybko zbywalne jak artykuły spożywcze, środki czystości oraz alkohol i papierosy.

HDS Polska wchodzi w skład międzynarodowej grupy Lagardère Services, która jest operatorem sieci placówek takich marek jak Relay, Inmedio, czy 1minute. Z kolei Eurocash jest jedną z największych w Polsce grup pod względem wartości sprzedaży oraz liczby placówek zajmujących się dystrybucją produktów żywnościowych, chemii gospodarczej, alkoholu i wyrobów tytoniowych.

_ - Operacyjne zarządzanie siecią Inmedio pozostanie w gestii HDS. _ Z kolei Eurocash, dysponując pakietem kontrolnym, będzie dążył do dalszego rozwoju sieci w oparciu o model franczyzowy oraz wzmocnienie pozycji konkurencyjnej placówek poprzez zapewnienie efektywnej i kompleksowej obsługi w zakresie dostaw - _ _mówi w przesłanym do Money.pl komunikacie prasowym Jacek Owczarek, dyrektor finansowy Eurocash.

Sieć sklepów Inmedio w 2013 roku wygenerowała 507 mln złotych przychodów. Dane te nie zostały jeszcze zbadane przez niezależnego audytora.

Przedstawiciel spółki dodaje, że małe sklepy w formacie conveninece to sposób na konkurowanie z dużymi marketami._ _ _ _

_ _ _ - To skuteczny sposób budowania przewagi konkurencyjnej wobec dyskontów i hipermarketów. Jako hurtowy partner tzw. tradycyjnego handlu jesteśmy szczególnie zainteresowani rozwojem tego typu placówek i możliwościami, jakie stwarza nam współpraca z HDS – _ _ _dodał Jacek Owczarek _ _ . _ _

Transakcja zostanie sfinalizowana dopiero uzyskaniu przez Eurocash zgody prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów._ _ _ _

Notowania spółki Eurocash od początku maja_ _ Notowania spółki Eurocash od początku maja_ _

_ _ *Czytaj więcej w Money.pl * _ _

_ _ 1. [ ( http://static1.money.pl/i/h/119/m112759.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/eurocash;wyplaci;dywidende;nie;tylko;z;zysku;za;2013;rok,64,0,1525312.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Eurocash wypłaci dywidendę nie tylko z zysku za 2013 rok 2. [ ( http://static1.money.pl/i/h/81/m34129.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/emperia;czy;eurocash;sprawdz;co;zaleca;unicredit,69,0,1517893.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Emperia, czy Eurocash? Sprawdź, co zaleca Unicredit 3. [ ( http://static1.money.pl/i/h/159/m241311.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/unicredit;wycenil;emperie;i;eurocash,56,0,1508152.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) UniCredit wycenił Emperię i Eurocash 4. [ ( http://static1.money.pl/i/h/85/m35157.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/berenberg;obniza;wycene;akcji;spolki;eurocash,145,0,1493137.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Berenberg obniża wycenę akcji spółki Eurocash _ _


business news
manager
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)