Notowania

itg
15.12.2014 13:45

InPost będzie obsługiwał polskie urzędy

W przetargu organizowanym przez Centrum Usług Wspólnych, firma pokonała ofertę Poczty Polskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Integer.pl)
Rafał Brzoska, prezes Integer

Należąca do grupy Integer firma InPost będzie obsługiwała korespondencję pocztową z polskich urządów wojewódzkich, ministerstw oraz prokuratur. Dwuletnia umowa dotyczy dostarczania korespondencji również z Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Wartość umowy to 33 mln złotych. Spółka rywalizowała o nią z Pocztą Polską, która zaoferowała ofertę o 2,8 mln złotych droższą.

- _ Państwo Polskie, nie tracąc na jakości, oszczędza miliony złotych w ramach środków publicznych _- mówił Rafał Brzoska, prezes grupy Integer.

Wybór InPost został potwierdzony wyrokiem KIO. Uznano, iż firma spełnia wszystkie wymagane kryteria, w tym także te odnośnie sieci placówek.

Prezes Brzoska dodał, że zwycięstwo InPost w przetargu CUW to także znakomity prognostyk przed konkursem na operatora wyznaczonego, którego warunki poznamy już niebawem. Jak dowiedział się Money.pl operator wyznaczony będzie miał obowiązek świadczenia usługi powszechnej w ramach której każdy obywatel ma mieć dostęp do usług pocztowej. Konkurs ten musi zostać ogłoszony do końca tego roku.

To nie pierwszy taki kontrakt

W listopadzie tego roku InPost wygrał przetarg na obsługę przesyłek KRUS. Wartość kontraktu to 22,71 mln złotych. Wejdzie on w życie również na początku przyszłego roku. Obejmuje dostarczanie przesyłek zwykłych, rejestrowanych, ekspresowych oraz za potwierdzeniem odbioru - w obrocie krajowym i zagranicznym, jak również paczek i przesyłek kurierskich.

- _ Usługa będzie realizowana na rzecz 273 jednostek terenowych KRUS: Centrali, 16 oddziałów regionalnych i 256 placówek terenowych rozlokowanych na terenie całego kraju. Łącznie w ciągu dwóch lat InPost zrealizuje dla KRUS około 22,5 mln przesyłek _ - czytamy w komunikacie spółki.

Strata w trzecim kwartale

Notowany na GPW Integer, właściciel InPost, w trzecim kwartale tego roku zanotował stratę na poziomie netto równą 5,5 mln złotych. Przychody spółki wyniosły 163 mln złotych. Słabe wyniki odbijają się na notowania akcji. Od początku stycznia akcje potaniały o prawie 50 procent.

Notowania akcji spółki Integer od początku 2014 roku Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: itg, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz