Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Inpost przejmuje konkurenta i ujawnia termin debiutu na GPW

0
Podziel się:

Nowi inwestorzy w ramach oferty obejmą nie więcej niż 40 procent akcji spółki.

Inpost przejmuje konkurenta i ujawnia termin debiutu na GPW
(Integer)

Integer.pl wprowadzi InPost na warszawską giełdę w pierwszym półroczu 2015 roku. Wcześniej, na początku 2015 roku, przejmie w 100 procentach Polską Grupę Pocztową. Przed tygodniem InPost wygrał przetarg na obsługę przesyłek KRUS o wartości 22,71 mln zł.

W kwietniu przyszłego roku grupa rozpocznie book-building przed ofertą publiczną. To oznacza, że prospekt musi trafić do KNF na początku przyszłego roku. Ujawnił to prezes Grupy Integer.pl Rafał Brzoska. Zaznaczył, że nowi inwestorzy w ramach oferty obejmą nie więcej niż 40 proc. akcji InPostu.

Pierwotne plany zakładały, że do upublicznienia InPostu dojdzie jeszcze w tym roku, ale - jak wyjaśnił Brzoska - Integer.pl czekał na wyrok sądu w spornym kontrakcie na obsługę sądów i prokurator, który wygrała spółka przejmowana przez InPost - Polska Grupa Pocztowa (PGP). Zanim InPost trafi na giełdę, przejmie PGP.

Wyniki na poziomie biznesu pocztowego rosną. Formalnie to połączenie nastąpi w ciągu tygodni i wyniki PGP mają być w pełni konsolidowane już od 1 stycznia 2015 roku.

Polska Grupa Pocztowa jest alternatywnym operatorem pocztowym świadczącym usługi doręczania przesyłek masowych nadawanych przez firmy i instytucje. Rozpoczęła działalność w sierpniu 2006 roku.

W grudniu ub. roku InPost i Polska Grupa Pocztowa (PGP) podpisały porozumienie o współpracy w zakresie obsługi kontraktu dotyczącego usług na rzecz sądów powszechnych i prokuratur. W realizacji kontraktu udział biorą wszystkie placówki InPost, własne i partnerskie, także zlokalizowane w placówkach sieci Ruch.

InPost Sp. z o.o. jest największym, niezależnym operatorem pocztowym. Dysponuje zapleczem techniczno-logistycznym umożliwiającym prowadzenie działalności o ogólnopolskim zasięgu, a usługi spółki dostępne są w ponad 8 000 Punktach Obsługi Klienta w całym kraju. Jest spółką w 89,93 proc. zależną od spółki InPost Paczkomaty Sp. z o.o

Grupa Kapitałowa Integer.pl to druga co do wielkości w Polsce grupa pocztowa, do której należą największa prywatna poczta - InPost, niezależny operator finansowo-ubezpieczeniowy - InPost Finanse oraz Paczkomaty InPost. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku. Skonsolidowane przychody sięgnęły 347,32 mln zł w 2013 r.

Przed tygodniem InPost wygrał przetarg na obsługę przesyłek KRUS o wartości 22,71 mln zł. Dwuletnia umowa, która wejdzie w życie od 1 stycznia 2015 roku, obejmuje dostarczanie przesyłek zwykłych, rejestrowanych, ekspresowych oraz za potwierdzeniem odbioru - w obrocie krajowym i zagranicznym, jak również paczek i przesyłek kurierskich. Usługa będzie realizowana na rzecz 273 jednostek terenowych KRUS. Łącznie w ciągu dwóch lat InPost zrealizuje dla KRUS około 22,5 mln przesyłek.

W 2013 roku liczba przesyłek obsłużonych przez InPost wyniosła około 240 mln sztuk, zaś w 2014 roku poziom ten wzrósł do średnio 25 mln sztuk miesięcznie. InPost dysponuje siecią ponad 8.300 placówek w całej Polsce.

Czytaj więcej w Money.pl
inPost i Allegro razem. Zyskają kupujący? Ile na tym mogą zyskać kupujący na największym portalu aukcyjnym w Polsce?
"Nowa strategia GPW dobra dla rynku" - _ Będziemy wspierać GPW w realizacji ambitnych celów _ - zapowiada minister skarbu państwa Włodzimierz Karpiński.
business news
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)