Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
przesyłki kurierskie
27.01.2015 06:00

InPost umocni pozycję w Wielkiej Brytanii

Terminale click&collect sukcesywnie zwiększają udział w branży logistycznej kosztem standardowych usług kurierskich.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Integer)
Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl

Nowe zwyczaje konsumentów nastawionych na zakupy online zmusiły firmy logistyczne do silnej konkurencji między sobą, pozostawiając na rynku tych, którzy inwestują duże pieniądze w systemy informatyczne i zautomatyzowane magazyny oraz są przygotowani do szybkiej obsługi rosnącej liczby paczek. - _ Do końca 2015 roku planujemy rozszerzenie naszej sieci w Wielkiej Brytanii do 2000 nowatorskich urządzeń, co jeszcze bardziej usprawni proces robienia zakupów online _- zdradza Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

- _ Sektor logistyczny w Wielkiej Brytanii jest w fazie dynamicznego rozwoju, a tradycyjne usługi kurierskie nie są już dziś wystarczające, aby zaspokoić oczekiwania klientów przyzwyczajonych do szybkiego i sprawnego dokonywanie zakupów przez internet _- Rafał Brzoska tłumaczy decyzję o powiększeniu liczby automatów na rynku brytyjskim.

- _ Konsumenci coraz częściej sięgają po innowacyjne rozwiązania, które umożliwiają komfortowe nadawanie i odbieranie przesyłek, do których należą przede wszystkim automatyczne terminale click&collect. Ich popularność i efektywność powoduje, że konsekwentnie zwiększają one swój udział w branży logistycznej kosztem standardowych usług kurierskich. InPost uruchomił na rynku brytyjskim już ponad 1000 paczkomatów _- dodaje Brzoska.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/174/269998.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wywiady/artykul/poczta;polska;otrzymuje;ukryta;pomoc;publiczna,28,0,1304348.html) *Poczta Polska otrzymuje ukrytą pomoc publiczną * Rafał Brzoska, właściciel InPost przekonuje, że likwidacja monopolu Poczty to fikcja.

Prezes Integera uważa, że InPost wpasował się w panujące trendy i dzięki temu utrzymuje pozycję lidera w dziedzinie automatycznych dostaw z wykorzystaniem urządzeń click&collect.

W 2014 roku w Wielkiej Brytanii upadło 221 firm kurierskich oraz przewoźników, podają badania przeprowadzone przez firmę księgową Moore Stephens. Financial Times opublikował informacje, z której wynika, że sektor stracił na wartości, ponieważ musiał się dostosować do nowych potrzeb rynku. Ceny spadły drastycznie, przez co wiele firm również zostało zmuszonych do obniżenia opłat za usługi w ramach walki o klienta.

Na paradoks zakrawa fakt, że wszystko to wydarzyło się w czasie, gdy wartość zakupów internetowych wzrosła o 14 procent - do 104 milionów funtów w 2014 r. _ Czarny Piątek _ przyniósł sklepom internetowym zysk w wysokości 810 milionów funtów, czyli 50 proc. więcej niż oczekiwano. Jednocześnie niektóre firmy logistyczne miały sparaliżowane łańcuchy dostaw i musiały uwzględnić straty po burzy.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: przesyłki kurierskie, paczkomaty inpost, business news, strategie firm, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, strategie, prosto z firm, z rynku, czołówki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz