Notowania

itg
15.04.2014 13:12

InPost Finanse będzie sprzedawał ubezpieczenia

Umowa z ubezpieczycielem ma na celu poszerzenie palety produktów oferowanej w ramach jednaj placówki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Integer.pl)
Rafał Brzoska, prezes Integer S.A.

Już wkrótce klienci w placówkach InPost Finanse będą mogli nabyć ubezpieczenia oferowane przez Liberty Dircet. Grupa Integer podpisała właśnie umowę partnerską w tym zakresie. Patrząc jednak na wyniki za zeszły rok, działalność inwestycyjna spółki znacząco obniżyła zysk przedsiębiorstwa.

Klienci InPost Finanse wkrótce będą mogli nabyć ubezpieczenia komunikacyjne, mieszkaniowe oraz majątkowo-korporacyjne. Obejmują one również produkty transportowe, finansowe oraz komunikacyjne dla flot. W tym celu firma nawiązała współpracę z ubezpieczycielem działającym nie tylko na rynku polskim. Obecny 29 krajach Liberty Direct nie jest jedyną firmą z tej branży, z którą spółka nawiązała współpracę. Działania te mają na celu poszerzenie palety produktów oferowanych klientom InPost. Firma jest własnością grupy Integer.

- _ Dywersyfikacja działalności jest jednym z celów grupy Integer od początku działalności. Chcemy oferować produkty klientom coraz więcej usług na poziomie jednej placówki _ - tłumaczy Rafał Brzoska, prezes grupy Integer w przesłanym do Money.pl komunikacie.

Umowa z Libery Direct nie jest pierwszą tego typu przedsięwzięciem InPost Finance. W placówkach można nabyć już ubezpieczenia takich firm jak Generali oraz Link4. Pierwszy z nich oferuje klientom produkty majątkowe, turystyczne oraz ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Z kolei w ramach współpracy z Link4 w oddziałach można nabyć ubezpieczenia komunikacyjne oraz mieszkaniowe, a także skorzystać z usługi doręczania przekazów pocztowych.

Integer planuje również uruchomienie sprzedaży ubezpieczeń dla małych i średnich przedsiębiorstw. Duże inwestycje nie wpływały w ostatnim czasie pozytywnie na akcje spółki. Od początku roku straciły one prawie 10 procent. Powodem są słabsze wyniki finansowe.

Notowania akcji grupy Integer od początku roku Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Wyniki spółki za zeszły roku obciążyły nakłady inwestycyjne. W 2013 roku zysk wyniósł 8,63 mln złotych. Rok wcześniej było to 47,19 mln złotych, co daje spadek o 82 procent. Integer wyjaśnia, że jest to wynikiem nakładów poniesionych na rozwój sieci paczkomatów. Zarząd spółki jest jednak przekonany, że dwucyfrowy wzrost e-commerce na całym świecie stanowi uzasadnienie prowadzonych działań, mających na celu rozwoju firmy na rynku krajowym i za granicą.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: itg, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz