Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

InPost Finanse dostarczy ponad miliard złotych

0
Podziel się:

Spółka wchodząca w skład grupy Integer.pl zwyciężyła w przetargu na obsługę przekazów KRUS Kielce i KRUS Łódź. Umowy obejmują doręczenie ponad 40 tysięcy gotówkowych świadczeń pieniężnych miesięcznie.

InPost Finanse dostarczy ponad miliard złotych
(Integer.pl)
bECGmdvV

Spółka wchodząca w skład grupy Integer.pl zwyciężyła w przetargu na obsługę przekazów KRUS Kielce i KRUS Łódź. Umowy obejmują doręczenie ponad 40 tysięcy gotówkowych świadczeń pieniężnych miesięcznie na terenie obu województw. Szacowana wartość roznoszonych środków wyniesie około 1,2 miliarda złotych.

Umowa z łódzkim KRUS-em, która obowiązuje od 1 września 2013 roku, przewiduje dostarczenie około 30 tysięcy przekazów miesięcznie i obejmie swoim zasięgiem teren całego województwa. Tym samym InPost Finanse w ramach całego kontraktu będzie pośredniczył w przekazywaniu środków o łącznej wartości 800 milionów złotych.

Z kolei na rzecz oddziału KRUS w Kielcach spółka dostarczy około 11 tysięcy przekazów pieniężnych miesięcznie o łącznej wartości świadczeń - biorąc pod uwagę czas trwania całej umowy - na poziomie 400 milionów złotych.

bECGmdvX

- _ Przetargi wygrywane między innymi przez InPost Finanse pokazują, że usługi świadczone przez prywatnych operatorów pocztowych mogą być nie tylko wyjątkowo konkurencyjne pod względem cenowym. Są one równie skuteczne, szybkie i gwarantują wysokie standardy bezpieczeństwa obrotu gotówki _ - uważa Rafał Brzoska, prezes Integer.pl.

Według szacunków Integer.pl, dzięki zmianie sposobu wyboru zleceniobiorcy, KRUS jest w stanie dostarczać swoje świadczenia nawet o 30 procent taniej niż ZUS.

InPost Finanse od ponad 3 lat świadczy usługi z zakresu dostarczania przekazów pieniężnych dla KRUS. Na współpracę z niezależnym operatorem finansowym zdecydowały się już między innymi regionalne oddziały Kasy w Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Poznaniu, Białymstoku, Radomiu czy Opolu.

Działalność InPost nie obejmuje jedynie przekazów pocztowych. Od stycznia 2013 roku spółka odpowiada za doręczanie dla Urzędu Miasta Wrocław ponad 1,1 miliona listów zwykłych, poleconych i zwrotnych potwierdzeń odbioru w obrocie krajowym i zagranicznym. Wartość 1,5-rocznej umowy szacowana jest na około 5 milionów złotych.

bECGmdwd

Przychody w górę, zyski mocno w dółWłaściciel InPost Finanse, giełdowa spółka Integer.pl, w pierwszym półroczu może pochwalić się również dynamicznym wzrostem przychodów. Jej sprzedaż w okresie styczeń-czerwiec wyniosła 154 miliony złotych. W ujęciu rocznym oznacza to 17-procentowy wzrost.

Jednocześnie spółka _ zaraportowała _ potężny spadek zysków. Zysk operacyjny Integer.pl w pierwszych sześciu miesiącach 2013 roku wyniósł 9,4 miliona złotych, a zysk netto nieznacznie przekroczył 10 milionów złotych. To wyniki niższe w stosunku do ubiegłorocznych o odpowiednio 82 i 78 procent.

Czytaj więcej w Money.pl
Paczkomaty InPosta zaleją Europę? W samym 2013 roku poza Polską rozstawionych zostanie kolejnych 2000 maszyn.
Integer zwiększa sprzedaż, ale zyski mocno spadają Zysk operacyjny grupy spadł w pierwszych sześciu miesiącach 2013 roku o 82 procent.
InPost: nowa metoda płatności dla e-sklepów Ofertę o nazwie InPay 24 przygotowano we współpracy z Sofort Banking. Otóż robiąc zakupy w e-sklepie...
bECGmdwy
business news
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)