Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

InPost postawi Paczkomaty w Malezji

0
Podziel się:

Urządzenia spółki są dostępne już na 21 międzynarodowych rynkach.

Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl
Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl (Integer)
bEEEjxaZ

Giełdowa spółka rozpoczyna ekspansję w kolejnym azjatyckim kraju. Od listopada 2014 roku na terenie Malezji funkcjonować będzie 140 terminali, zaś do końca 2016 roku aż 350. Pierwsze kilkadziesiąt urządzeń zostanie rozlokowanych w Kuala Lumpur.

InPost Malezja - spółka odpowiedzialna za rozwój sieci - zawarła kluczowe umowy z partnerami na terytorium Malezji. Na mocy porozumień za logistyczną obsługę urządzeń odpowiadać będą Skynet oraz iSIS, malezyjskie firmy z branży kurierskiej.

- _ Realizujemy strategię zakładającą intensywne rozszerzanie sieci Paczkomatów InPost w Azji. Region ten już wkrótce stanie się największym rynkiem e-commerce na świecie, dlatego chcemy wprowadzać tu innowacyjne standardy odbioru paczek - _mówi Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

bEEEjxbb

_ - Malezja to nie tylko jeden z "siedmiu tygrysów Azji", ale także rynek dojrzały i otwarty na innowacyjność, kluczowy dla wejścia do Południowo-Wschodniej Azji. Wraz z Singapurem generuje prawie połowę sprzedaży z handlu internetowego w Południowo-Wschodniej Azji, mimo że populacja obu krajów to tylko 8 procent tej części kontynentu. Dlatego region ten jest tak istotny dla rozwoju naszej międzynarodowej sieci _ - dodaje Brzoska.

Urządzenia InPost są dostępne na 21 międzynarodowych rynkach. Oprócz Polski pojawiły się w Arabii Saudyjskiej, Australii, Chile, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Francji, Irlandii, Islandii, Litwie, Łotwie, Ukrainie, Estonii, Rosji, Cyprze, Słowacji, Czechach, a także Kolumbii, Kostaryce, Salwadorze oraz Gwatemali. Na całym świecie funkcjonuje (w różnych modelach biznesowych) ponad 3500 automatów. Spółka planuje instalację kolejnych 6000 terminali na terenie Europy, Azji, obu Ameryk, a także na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Od 2007 roku akcje spółki Integer.pl są notowane na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Mimo że od debiutu na krajowej giełdzie, akcje spółki zwiększyły swoją wartość kilkunastokrotnie, pierwsze półrocze nie jest dla niej zbyt udane.

Zobacz notowania Integer.pl na GPW od początku roku

bEEEjxbh

Przychody grupy Integer.pl w 2013 roku wzrosły do 347,3 z 281,9 miliona złotych rok wcześniej. Z kolei jej zysk netto wyniósł 8,63 mln zł wobec 47,19 mln zł rok wcześniej. Mocny spadek zysku - jak podała spółka w raporcie rocznym - wynikał właśnie ze zwiększonych kosztów związanych z rozwojem sieci paczkomatów.

W ubiegłym miesiącu spółka Integer.pl wprowadziła do alternatywnego systemu obrotu 30 tysięcy obligacji na okaziciela serii INT0617 o łącznej wartości nominalnej 30 milionów złotych. Data wykupu została określona na dzień 12 czerwca 2017 roku. Oprocentowanie ma być wypłacane w okresach co 6 miesięcy.

- _ Obecnie jesteśmy również w kluczowej fazie pozyskiwania znaczącego inwestora finansowego dla tej spółki, jednak naszym założeniem jest utrzymanie pakietu większościowego. Dlatego też środki z emisji obligacji - obok środków uzyskanych z przeprowadzonej niedawno prywatnej emisji akcji - będą przeznaczone na inwestycję w easyPack _ - deklarował Brzoska.

bEEEjxbi

Czytaj więcej w Money.pl

bEEEjxbC
business news
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)