Notowania

Przejdź na
integer
18.02.2014 11:49

InPost postawi we Włoszech 400 paczkomatów

Następne będą Chiny i Stany Zjednoczone - zapowiada spółka Integer.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Integer.pl)

Pierwsze paczkomaty mają pojawić się na Półwyspie Apenińskim w najbliższych tygodniach. Ich liczba powinna osiągnąć 400 sztuk do końca pierwszej połowy tego roku - poinformowała w komunikacie spółka. - _ Badając popularność naszego rozwiązania na innych silnych rynkach e-commerce, jak na przykład Wielka Brytania, wiemy, że zapotrzebowanie na paczkomaty we Włoszech będzie zdecydowanie większe _ - zapowiada Rafał Brzoska (na zdjęciu), prezes właściciela paczkomatów, grupy Integer.

Wartość inwestycji to ponad 30 milionów euro. We Włoszech zainstalowana zostanie najnowsza wersja pocztowych urządzeń, które umożliwiają odbiór przesyłki za pomocą kodu QR w siedem sekund. Terminale są czynne siedem dni w tygodniu, 24 godziny na dobę i są samoobsługowe.

Jako pierwsze swoje usługi z użyciem paczkomatów InPost będą oferowały dwa sklepy internetowe należące do lidera branży, spółki Banzai: E-Price i SaldiPrivati. _ Kolejne partnerstwa na włoskim rynku będą ogłoszone w najbliższym czasie _ - informuje spółka w komunikacie.

Integer zapowiada, że 400 terminali zostanie zainstalowanych w najważniejszych regionach Włoch: północnym i północno-centralnym, a także w dużych miastach: Rzymie, Mediolanie i Turynie.

Spółka zdecydowała się od razu na instalację 400 urządzeń, bo - jak tłumaczy Rafał Brzoska - Półwysep Apeniński to bardzo atrakcyjny rynek dla takich usług. _ - Coraz więcej mieszkańców tej części Europy chce kupować produkty właśnie przez internet. W 2014 roku z takiej możliwości skorzysta blisko 14,4 miliona Włochów _ - wylicza prezes Integer i zapowiada, że w przyszłości polskich automatów pocztowych we Włoszech może być jeszcze więcej._ _

_ Mimo tego, że sektor e-handlu we Włoszech osiągnął już bardzo wysoki poziom dojrzałości, jego wyniki z roku na rok biją kolejne rekordy, nie ustępując europejskiej czołówce: Wielkiej Brytanii, Niemcom czy Francji. Według badań eMarketer sprzedaż online we Włoszech w roku 2013 wyniosła aż 11,3 miliardów euro i wzrosła o prawie 18 proc. w stosunku do roku poprzedniego _ - podaje spółka w komunikacie.

Spółka chce w najbliższej przyszłości rozlokować aż sześć tysięcy urządzeń. Do końca 2016 roku planuje instalację 10 tysięcy paczkomatów w Stanach Zjednoczonych, a w ciągu trzech-czterech lat zacznie ekspansję w Chinach. Pierwszymi miastami, w których będzie można skorzystać z terminali, mają być Szanghaj i Pekin. _ Całość inwestycji docelowo może sięgnąć nawet miliard euro _ - zapowiada Integer.

Obecnie na całym świecie jest prawie 3,5 tysiąca paczkomatów InPost, zarządzanych w różnych modelach biznesowych. Spółka jest obecna na takich rynkach, jak Arabia Saudyjska, Australia, Chile, Wielka Brytania, Irlandia, Islandia, Litwa, Łotwa, Ukraina, Estonia, Polska, Rosja, Cypr, Słowacja, Czechy, Kolumbia, Kostaryka, Salwador i Gwatemala.

Zobacz, jak radzą sobie akcje spółki na GPW:

zzz

W pierwszym półroczu 2013 roku grupa Integer wypracowała ponad 154 miliony złotych wobec 132 milionów w analogicznym okresie 2012 roku. W tym czasie zysk netto spółki skurczył się z 46 milionów złotych do 10 milionów.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: integer, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz