Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

InPost próbuje powtórzyć sukces paczkomatów. Pomysł wypali?

0
Podziel się:

Pierwsze pralniomaty są stawiane w największych miastach w Polsce. W przyszłości są też plany ekspansji za granicę.

Robert Giersz, dyrektor operacyjny pralniomatów
Robert Giersz, dyrektor operacyjny pralniomatów (mat. prasowe)
bEEDYBSJ

InPost, 5asec i Aqmet łączą siły. Spółki wprowadzają na rynek pralniomaty. We wrześniu w Warszawie i Krakowie postawionych zostało pierwszych 50 maszyn. Według zapowiedzi, w krótkim czasie sieć urządzeń ma rozszerzyć się o kolejne 100. Nowatorski pomysł ma szansę powodzenia? M.in. o to zapytaliśmy Roberta Giersza (na zdjęciu), dyrektora operacyjnego pralniomatów Hi'Shine.

-_ Podstawową przewagą pralniomatów Hi'Shine jest dostępność usługi 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Warto zauważyć, że coraz więcej osób oczekuje takiej elastyczności _ - tłumaczy w rozmowie z Money.pl Robert Giersz, odpowiedzialny za kwestie operacyjne przedsięwzięcia.

Dodaje, że korzystając z pralniomatu nie ma konieczności poszukiwania specjalistycznego punktu. Wystarczy podejść do terminala i w zaledwie kilka sekund zakończyć całe zlecenie. - _ Ważna jest też szybkość usługi prania. Korzystając z naszych urządzeń klient ma pewność, że świeże i wyprasowane ubrania odbierze w dzień po nadaniu. Również zaletą jest cena, która jest o ponad 15 procent niższa w porównaniu z tradycyjnymi pralniami _- przekonuje Giersz.

bEEDYBSL

Pierwsze pralniomaty zostały postawione na razie w Warszawie i Krakowie. W dalszym etapie zasięg będzie obejmował kolejne duże miasta. Co więcej, pomysłodawcy nie ukrywają, że chcą ze swoimi urządzeniami wyjść też poza granice kraju. Szczegółów jednak na razie brak.

- _ W tej chwili skupiamy się na launchu usługi na terenie Polski. Nie chcemy zdradzać szczegółów, co do planów ekspansji międzynarodowej bez finalizacji porozumień z partnerami _ - zastrzega dyrektor operacyjny pralniomatów Hi'Shine.

Za tym projektem stoi wspomniany już InPost, największa sieć pralni w Polsce 5asec i producent m.in. szaf depozytowych i skrytek Aqmet, który jest jednocześnie właścicielem i operatorem pralniomatów.

- _ Taka kooperacja pozwala na istotne ograniczenie kosztów działalności. Wykorzystujemy efekt synergii, a dodatkowo mamy pewność, że dzięki doświadczeniu wszystkich partnerów, wprowadzamy usługę o najwyższej jakości _ - zapewnia Giersz.

bEEDYBSR

Czytaj więcej w Money.pl

bEEDYBTm
business news
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)