Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

InPost rozpoczyna ekspansję w Rumunii

0
Podziel się:

Mieszkańcy będą mogli korzystać z 200 paczkomatów od początku przyszłego roku.

Rafał Brzoska, prezes grupy Integer.pl
Rafał Brzoska, prezes grupy Integer.pl (Integer.pl)
bEEDRqvF

_ - Traktujemy Rumunię jako interesujący cel dalszej ekspansji _- powiedział Rafał Brzoska, prezes grupy Integer.pl, do której należy InPost.

Integer.pl planuje zainstalować do końca 2014 roku aż 500 paczkomatów na terenie Rumunii. W ten sposób sieć obejmie swym zasięgiem większość miast na terenie tego kraju. Trwają także finalne rozmowy, które już wkrótce pozwolą wyłonić strategicznych partnerów grupy w zakresie obsługi kurierskiej w tamtejszym regionie.

Rumuńska ekspansja jest częścią realizowanego przez grupę Integer.pl - wycenianego na 300 milionów euro - ogólnoeuropejskego programu inwestycyjnego. W 2012 roku wartość kluczowego z punktu widzenia spółki sektora e-commerce wyniosła w tym regionie aż 600 milionów euro. Korzystne perspektywy potwierdzają rynkowe prognozy - przewiduje się dalszy dynamiczny rozwój e-handlu w Rumunii, który na koniec 2013 roku ma wzrosnąć aż o 25 proc., osiągając wartość 750 milionów euro.

bEEDRqvH

W 2012 roku prawie milion mieszkańców Rumunii zdecydowało się na zakupy online. Na tamtejszym rynku funkcjonuje obecnie około 3,5 tysiąca e-sklepów. _ - Rumunia może pochwalić się dynamicznie rosnącym rynkiem e-commerce. Ma on również duży potencjał rozwoju dla nowoczesnych usług - _zaznacza Rafał Brzoska.

Rumunia, to nie jedyny cel ekspansji. Aktualnie na całym świecie dostępnych jest około 2,4 tys. paczkomatów, a tylko w 2013 roku zostanie rozlokowanych kolejnych 2 tys. maszyn. Terminale są już dostępne w 14 krajach na całym świecie. Oprócz Polski są to: Arabia Saudyjska, Australia, Chile, Wielka Brytania, Irlandia, a także Litwa, Łotwa, Ukraina, Estonia, Rosja, Cypr, Słowacja oraz w Czechy.

Projekt wdrażania terminali realizowany jest wspólnie z PineBridge Investments, globalnym funduszem private equity. Zakłada on instalację do 2016 roku około 16 tys. urządzeń. Jest to część, wycenianego na 300 milionów euro programu inwestycyjnego, który realizowany będzie w ciągu najbliższych trzech lat.

Plany grupy Integer.pl zakładają także uruchomienie nowych paczkomatów. Obecnie trwają prace nad pozyskaniem około 6 tys. lokalizacji na kolejne urządzenia. Firma intensywnie przygotowuje się również do wejścia na największe światowe rynki - w Chinach i USA.

bEEDRqvN

Notowania Integer.pl na GPW w ostatnich sześciu miesiącach

Narastająco po IV kwartałach 2012 roku Grupa Integer.pl odnotowała 49,43 mln zł zysku netto, co daje wzrost o 116,3 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2011 roku. Skonsolidowane przychody wyniosły narastająco 281,85 mln zł i były wyższe o 13,2 proc. w porównaniu z wynikami osiągniętymi rok wcześniej.

Czytaj więcej w Money.pl
Spółka dnia: Wczoraj akcje były rekordowo drogie. Dzisiaj już mocno tanieją Zobacz, jak zareagowali inwestorzy na planowaną emisję akcji.
Przy piwie wymyślił, jak ograć Google i eBay Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl, właściciel InPost zapowiada, że niedługo postawi żółty paczkomat w Dolinie Krzemowej.
InPost Finanse dostarczy ponad miliard złotych Spółka wchodząca w skład grupy Integer.pl zwyciężyła w przetargu na obsługę przekazów KRUS Kielce i KRUS Łódź. Umowy obejmują doręczenie ponad 40 tysięcy gotówkowych świadczeń pieniężnych miesięcznie.
bEEDRqwi
business news
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)