Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
grupa integer
11.08.2014 14:39

InPost rozpoczyna współpracę z brytyjskim MetaPack Group

- To istotny krok w szerzeniu rewolucyjnego modelu dostarczania produktów na bardzo dojrzałym rynku - mówi Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Integer)

Operator sieci Paczkomatów podpisał umowę z platformą do zarządzania dostawami na lokalnym i międzynarodowym rynku e-commerce. Dzięki porozumieniu brytyjska spółka otrzyma dostęp do wszystkich terminali funkcjonujących obecnie na Wyspach.

Na mocy umowy brytyjscy e-detaliści korzystający z usług MetaPack Group oraz klienci sklepów internetowych zyskają możliwość nadawania i odbierania towarów za pomocą maszyn click&collect. Do ich dyspozycji udostępniona zostanie cała sieć Paczkomatów InPost funkcjonująca na Wyspach Brytyjskich. Liczy ona aktualnie około 1000 terminali.

_ - Współpraca z MetaPack Group to istotny krok w szerzeniu rewolucyjnego modelu dostarczania produktów na bardzo dojrzałym rynku brytyjskim. Cieszymy się, że kolejny silny gracz przekonał się, że Paczkomaty InPost to przyszłość globalnego e-handlu _ - komentuje dla Money.pl Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl, do której należą Paczkomaty InPost.

Nie dziwi go również fakt, że popularność terminali jest coraz większa:_ - Instalujemy je w najatrakcyjniejszych lokalizacjach: na stacjach benzynowych, w okolicach dworców, galerii handlowych i mniejszych punktów usługowych w całej Wielkiej Brytanii. W dodatku konsumenci mogą odebrać zamawiany towar niezależnie od pory dnia czy nocy. Takiego komfortu nie jest w stanie zapewnić żadna inna firma funkcjonująca w Zjednoczonym Królestwie _ - dodaje.

Paczkomaty InPostu są już dostępne na 21 międzynarodowych rynkach (poza Polską i Wielką Brytanią są to: Australia, Chile, Włochy, Francja, Irlandia, Islandia, Litwa, Łotwa, Ukraina, Estonia, Rosja, Cypr, Słowacja, Czechy, Arabia Saudyjska, Kolumbia, Kostaryka, Salwador, Gwatemala).

W ubiegłym tygodniu Integer.pl poinformował o rozpoczęciu ekspansji w kolejnym azjatyckim kraju - Malezji. Na mocy porozumień z kurierskimi firmami Skynet oraz iSIS pierwsze kilkadziesiąt urządzeń zostanie rozlokowanych w Kuala Lumpur na stacjach Petronas Mesra Stations oraz w placówkach sieci spożywczej Tesco. Od listopada 2014 roku na terenie Malezji funkcjonować będzie 140 terminali, zaś do końca 2016 roku aż 350.

NOTOWANIA AKCJI INTEGER.PL W OSTATNIM PÓŁROCZU

Do notowanej na GPW od 2007 roku grupy Integer.pl należą prywatna poczta InPost, niezależny operator finansowo-ubezpieczeniowy InPost Finanse oraz Paczkomaty InPost. Przychody grupy w 2013 roku wzrosły do 347,3 z 281,9 miliona złotych rok wcześniej. Z kolei jej zysk netto wyniósł 8,63 mln zł wobec 47,19 mln zł rok wcześniej.

Czytaj więcej w Money.pl
Paczkomaty InPost pojawią się w supermarketach Urządzenia zostaną rozstawione w brytyjskiej sieci Morrisons. InPost zakłada, że do końca 2014 roku udostępni na Wyspach aż 1500 urządzeń.
Paczka za taniec. Zobacz nietypową akcję InPostu Materiał nagrywany z ukrytej kamery został opublikowany na YoutTube.
Paczkomaty InPost dla Samsunga Od listopada 2012 r. trwał program pilotażowy, obejmujący przysyłanie sprzętu Samsunga do naprawy za...
Spółka dnia: Zmiany w Integer.pl. Akcjonariusze dyskryminowani? Akcje spółki są dzisiaj najmocniej przeceniane w całym indeksie mWIG40.
Tagi: grupa integer, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz