Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
04.05.2015 08:29

Integer.pl nie planuje emisji nowych akcji w najbliższym czasie

Zobacz, jak przedstawiciele spółki tłumaczą tę decyzję.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP)

Integer.pl nie planuje w najbliższym czasie przeprowadzenia emisji akcji, a projekt uchwały walnego zgromadzenia, zwołanego na 1 czerwca, dotyczący zmiany statutu spółki i uprawnienia zarządu do emisji do 1,16 miliona akcji jest jedynie propozycją - informuje spółka.

"Projekt uchwały dotyczący zmiany statutu spółki i uprawnienia zarządu do emisji do 1 164 632 akcji jest jedynie propozycją, by umożliwić zarządowi spółki posiadanie elastycznej opcji finansowania dynamicznego rozwoju grupy Integer w przyszłości. Projekt uchwały zakłada emisję akcji do 31 maja 2018 r., jednak jej przeprowadzenie nie jest przesądzone. Opcja ta byłaby wykorzystana jedynie w przypadku, gdy stanowiłaby najbardziej efektywne źródło pozyskania kapitału, a ewentualna emisja przeprowadzona zostałaby w sposób odpowiadający dobrym standardom rynku kapitałowego" - czytamy w oświadczeniu.

Spółka podkreśla, że zarząd w przeszłości posiadał prawo do przeprowadzenia tego typu emisji i zaproponowana uchwała jest odnowieniem tej możliwości. Zarząd Integer.pl uważa, że obecny poziom kursu nie odzwierciedla fundamentalnej wartości spółki i przy obecnym kursie nie rozważa przeprowadzenia emisji akcji.

W czwartek na zamknięciu sesji giełdowej inwestorzy płacili za jedną akcję spółki 150 zł. To ponad 40 procent mniej niż jeszcze rok temu.

Notowania akcji Integer.pl na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy

"Spółka posiada szereg możliwości finansowania swojego dynamicznego rozwoju. W tym celu prowadzone są prace związane z IPO spółki InPost oraz finalizowane rozmowy w celu dokapitalizowania spółki easyPack. Potencjalna emisja akcji w przyszłości byłaby jedynie uzupełnieniem tych źródeł, lecz zarząd pragnie raz jeszcze podkreślić, iż w danym momencie przeprowadzenie emisji akcji Integer.pl nie jest rozważane" - podsumowano w oświadczeniu.

W ubiegłym tygodniu spółka poinformowała, że akcjonariusze zdecydują na walnym zgromadzeniu zwołanym na 1 czerwca br. o upoważnieniu zarządu do podwyższenia kapitału zakładowego spółki o kwotę do 5,82 mln zł w drodze emisji do 5,82 mln akcji zwykłych. Następnie spółka skorygowała liczbę akcji na 1 164 632 szt, a kwotę podwyższenia kapitału na 1 164 632 zł.

Obecnie kapitał spółki dzieli się na 7 764 217 akcji.

Grupa kapitałowa Integer.pl to druga co do wielkości w Polsce grupa pocztowa, do której należą największa prywatna poczta - InPost, niezależny operator finansowo-ubezpieczeniowy - InPost Finanse oraz Paczkomaty InPost. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku.

Brzoska dla Money.pl: Poczta Polska to nawet 900 mln zł strat rocznie

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prosto z firm, czołówki, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz