Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Integer.pl rozszerza sieć paczkomatów. Jaki kraj tym razem?

0
Podziel się:

Właściciel paczkomatów InPost wygrał przetarg zorganizowany przez kolumbijskiego narodowego operatora pocztowego.

Rafał Brzoska, prezes grupy Integer.pl
Rafał Brzoska, prezes grupy Integer.pl (Integer.pl)

Właściciel paczkomatów InPost wygrał przetarg zorganizowany przez kolumbijskiego narodowego operatora pocztowego - funkcjonującego na rynku pod brandem _ 4-72 _. W ramach pierwszego etapu umowy firma rozstawi w Kolumbii 8 terminali umożliwiających samodzielne nadawanie i odbieranie przesyłek. Całość współpracy obejmuje instalację aż 100 urządzeń do końca 2014 roku.

Kolumbia jest 19 państwem, w którym zostaną rozlokowane paczkomaty. Ekspansja na rynku kolumbijskim to kolejna odsłona ofensywy grupy Integer.pl w Ameryce Południowej. Już w 2011 roku paczkomaty pojawiły się w Chile. W ramach współpracy nawiązanej z operatorem narodowym Correos de Chile, do tej pory w tym regionie świata rozstawionych zostało już kilkadziesiąt samoobsługowych terminali.

_ - Ameryka Południowa to region świata, w którym e-handel rośnie w niesamowitym tempie, dlatego rozpoczęcie współpracy z kolumbijskim partnerem jest dla nas kolejną znakomitą informacją. Nasze Paczkomaty staną dzięki temu w kraju, który w ciągu ostatnich 5 lat odnotował czwarty, najwyższy wzrost internetowego handlu na świecie! E-commerce w Kolumbii zwiększył się w tym czasie o 41 procent _ – podkreśla Rafał Brzoska, prezes grupy Integer.pl.

Pod koniec 2013 roku grupa wygrała m.in. przetarg na dostawę terminali dla Islandspóstur - narodowego operatora pocztowego prowadzącego swoje działania na terenie Islandii. Pierwsze zlecenie obejmuje dostarczenie 18 paczkomatów, z czego 8 do końca 2013 roku, a kolejne 10 maszyn do końca 2014 roku.

Ponadto firma sfinalizowała transakcję sprzedaży swoich 10 terminali firmie Aeropost - operatorowi e-commerce funkcjonującemu na terenie Ameryki Środkowej i Wysp Karaibskich. Dzięki temu w najbliższych miesiącach pierwsze paczkomaty zostaną rozlokowane na Kostaryce, w Salwadorze oraz Gwatemali. Całość strategii amerykańskiego kuriera zakłada uruchomienie łącznie ponad 100 maszyn. Staną one na terenie 30 wysp.

Na całym świecie funkcjonuje już – w różnych modelach biznesowych – niemal 3000 paczkomatów. W ciągu najbliższych 3-4 latach urządzenia pojawią się też w obu Amerykach oraz w Azji. Całość inwestycji docelowo może sięgnąć nawet 1 mld euro.

W USA grupa Integer.pl planuje uruchomić 10.000 paczkomatów do końca 2016 roku, zaś w Azji w pierwszej kolejności paczkomaty wejdą do Chin - do Pekinu i Szanghaju. Obecnie trwają prace nad pozyskaniem około 6000 lokalizacji na kolejne urządzenia. Firma intensywnie przygotowuje się również do wejścia na największe światowe rynki - w Chinach i USA.

*Notowania grupy Integer.pl na GPW w ostatnich trzech miesiącach *

W trzecim kwartale zeszłego roku przychody netto grupy ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów wyniosły 85 232 tys. zł. W tym samym okresie zysk netto wyniósł 10 891 tys. zł.

Kolumbia jest 19 państwem, w którym klienci skorzystają z paczkomatów. Urządzenia znajdują się już w takich krajach, jak: Polska, Arabia Saudyjska, Australia, Chile, Wielka Brytania, Irlandia, Islandia, Litwa, Łotwa, Ukraina, Estonia, Rosja, Cypr, Słowacja, Czechy, Kostaryka, Salwador oraz Gwatemala.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)