Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Integer.pl zdradza plany dotyczące paczkomatów InPost

0
Podziel się:

- Planujemy podwyższenie kapitału easyPack w celu intensyfikacji ekspansji paczkomatów InPost w Europie, ale też w Azji i obu Amerykach - zapowiedział Rafał Brzoska, prezes spółki.

Integer.pl zdradza plany dotyczące paczkomatów InPost
(Integer)
bFfCYhDV

- _ Planujemy podwyższenie kapitału easyPack w celu intensyfikacji ekspansji paczkomatów InPost w Europie, ale też w Azji i obu Amerykach _ - zapowiedział Rafał Brzoska, prezes spółki Integer.pl, która wczoraj wprowadziła na rynek Catalyst obligacje o wartości nominalnej 30 milionów złotych.

- _ Obecnie jesteśmy również w kluczowej fazie pozyskiwania znaczącego inwestora finansowego dla tej spółki, jednak naszym założeniem jest utrzymanie pakietu większościowego. Dlatego też środki z emisji obligacji - obok środków uzyskanych z przeprowadzonej niedawno prywatnej emisji akcji - będą przeznaczone na inwestycję w easyPack _ - deklaruje Brzoska.

Spółka Integer.pl wczoraj wprowadziła do alternatywnego systemu obrotu 30 tysięcy obligacji na okaziciela serii INT0617 o łącznej wartości nominalnej 30 milionów złotych. Data wykupu została określona na dzień 12 czerwca 2017 roku. Oprocentowanie ma być wypłacane w okresach co 6 miesięcy.

bFfCYhDX

W drugim kwartale 2014 roku grupa Integer.pl sfinalizowała z kolei prywatną ofertę akcji skierowaną do polskich oraz zagranicznych inwestorów kwalifikowanych. Łącznie spółka pozyskała wówczas ponad 220 milionów złotych.

Paczkomaty są dostępne w 21 krajach. Na całym świecie funkcjonuje - w różnych modelach biznesowych - już ponad 3.500 terminali. Poza Polską można znaleźć je w Wielkiej Brytanii, Francji, we Włoszech, czy tak egzotycznych miejscach, jak Kostaryka, Salwador, czy Gwatemala.

W ciągu najbliższych 3-4 lat paczkomaty InPost mają pojawić się również na największych światowych rynkach. W USA Integer.pl zamierza uruchomić 10 tysięcy terminali do końca 2016 roku, zaś w Azji w pierwszej kolejności paczkomaty wejdą do Chin - do Pekinu i Szanghaju.

Od 2007 roku akcje spółki Integer.pl są notowane na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Mimo że od debiutu na krajowej giełdzie, akcje spółki zwiększyły swoją wartość kilkunastokrotnie, początek tego roku nie jest dla niej zbyt udany.

bFfCYhEd

Zobacz, jak od początku roku radzą sobie akcje Integera Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Przychody grupy Integer.pl w 2013 roku wzrosły do 347,3 z 281,9 miliona złotych rok wcześniej. Z kolei jej zysk netto wyniósł 8,63 mln zł wobec 47,19 mln zł rok wcześniej. Mocny spadek zysku - jak podała spółka w raporcie rocznym - wynikał właśnie ze zwiększonych kosztów związanych z rozwojem sieci paczkomatów.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bFfCYhEy
business news
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)