Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Integer zdobył pieniądze na paczkomaty

0
Podziel się

Spółka pozyska z emisji około 222 mln złotych.

Rafał Brzoska, prezes grupy Integer
Rafał Brzoska, prezes grupy Integer (Integer.pl)
bDIcXkVx

Spółka zarządzana przez Rafała Brzoskę (na zdjęciu) pozyska z prywatnej emisji akcji około 222 miliony złotych. Nie są to pierwsze tego typu działania podejmowane przez spółkę w ostatnim czasie. Kapitał ma zostać przeznaczony na rozwój sieci paczkomatów m.in. w Hong Kongu.

Właściciel sieci paczkomatów pozyska z emisji akcji około 222 miliony złotych. Oferta była skierowana do inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych. Spółka chwali się, że popyt przewyższył podaż. Oznacza to, że inwestorzy chcieli kupić więcej niż spółka wystawiła do sprzedaży.

Oferta została zrealizowana w formie budowy przyspieszonej księgi popytu i była skierowana do mniej niż 150 wybranych inwestorów. W celu sprawnego przeprowadzenia emisji, 888 862 akcje zaoferował największy akcjonariusz spółki - A&R Investment. Całość środków pozyskanych z powyższej oferty po jej rozliczeniu zostanie przeznaczona na podniesienie kapitału spółki poprzez objęcie przez głównego akcjonariusza nowych akcji.

bDIcXkVz

Globalnym koordynatorem i jedynym prowadzącym księgę popytu w ramach oferty jest Wood & Co. Financial Services. Prezes spółki, Rafał Brzoska mówi, że oferta była skierowana głównie do inwestorów zagranicznych.

- _ Całość pozyskanych środków zostanie przeznaczona na rozwój sieci paczkomatów InPost w Europie, Azji i Ameryce Północnej _ - komentuje Rafał Brzoska, prezes grupy Integer. Jak dowiedziało się Money.pl, spółka nie chce komentować szerzej tych informacji. Celem spółki jest m.in. finalizacja instalacji i eksploatacji paczkomatów w Hong Kongu.

Po przeprowadzeniu transakcji udział prezesa w spółce się nie zmieni. Rafał Brzoska posiada obecnie poprzez spółkę A&R Inwestments 2 303 419 akcji, co daje 33,5 procent głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy.

W podobnej emisji w czerwcu 2013 roku Integer pozyskał około 147 mln złotych. Spółka potrzebuje kapitału na inwestycje. W ostatnim czasie z tego powodu pogorszeniu uległy jej wyniki. W 2013 roku zysk wyniósł 8,63 mln złotych. Rok wcześniej było to 47,19 mln złotych, co daje spadek o 82 procent.

bDIcXkVF

Czytaj więcej w Money.pl

właściciel największej na świecie sieci automatycznych terminali umożliwiających samodzielne odbieranie i nadawanie przesyłek – informuje o skutecznym przeprowadzeniu prywatnej oferty akcji skierowanej do polskich oraz zagranicznych inwestorów kwalifikowanych. Łącznie spółka pozyska poprzez tą ofertę ok. 222 mln zł, które zostaną przeznaczone na sfinansowanie ekspansji sieci Paczkomatów w Europie, Azji i Ameryce Północnej.

W celu sprawniejszego przeprowadzenia transakcji, największy akcjonariusz Grupy - A&R Investments Ltd. („A&R”) zaoferował 888.862 akcji istniejących w ofercie prywatnej przeprowadzanej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i skierowanej do mniej niż 150 wybranych inwestorów. Oferta ta została zrealizowana w trybie przyspieszonej budowy księgi popytu wśród kilkudziesięciu wybranych inwestorów (w tym w przeważającej większości z zagranicy). Popyt był większy od maksymalnego rozmiaru transakcji. Całość środków pozyskanych z powyższej oferty po jej rozliczeniu zostanie przeznaczona na podniesienie kapitału w Grupie Integer.pl poprzez objęcie przez A&R 888.862 nowych akcji zwykłych serii L, zgodnie z raportami bieżącymi Grupy.

Globalnym koordynatorem oferty oraz wyłącznym prowadzącym księgę popytu był WOOD & Co.

_ „To kolejna oferta akcji kierowana głównie do inwestorów zagranicznych, w której notujemy duże zainteresowanie, a popyt przekroczył maksymalną zakładaną wielkość transakcji.Całość pozyskanych środków zostanie przeznaczona na rozwój sieci Paczkomatów InPost w Europie, Azji i Ameryce Północnej. Obecnie mamy ponad 800 Paczkomatów w Wielkiej Brytanii – a nasze maszyny staną też w londyńskim metrze. Weszliśmy również na rynek włoski z takimi partnerami, jak największa platforma e-commerce Banzaioraz TNT Italia,a także sfinalizowaliśmy umowę na instalację i eksploatację Paczkomatów w Hong Kongu. Kolejne kraje na większości kontynentów są na zaawansowanym etapie negocjacji i pozyskiwania partnerów. Sfinalizowanie kolejnej rundy finansowania było istotnym krokiem niezbędnym dla jej dalszego dynamicznego rozwoju" _– komentuje Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

bDIcXkWa
business news
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)